Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

Od mého posledního koncertu uplynul měsíc a já nevím, co se sebou. Tento týden jsem měla dva on-line koncerty a zaplaťpánbůh za ně. Pak vyšlo EPčko/album Bring Me The Horizon, ale teď dlouho dlouho nic nebude. A to nic mě děsí.

Nikdy jsem nebyla vděčná hudebníkům, že tvoří, tak jako teď. Nové písničky, nová alba apod. jsou jednou z mála věcí, které mě drží “při životě”. A od jara se těch pokladů urodilo dost.

Tenhle seznam se během pár dní rozrostl z původních 6 písniček na více než dvojnásobek. To samotné by mě donutilo tenhle post zveřejnit, protože bych k tomuto playlistu mohla přidávat do nekonečna.


PARASITE EVE – BRING ME THE HORIZON

Tohle… tohle je mistrovské dílo.

If the suspense doesn’t kill you, something else will

Věřte tomu nebo ne, toto není o koroně. Inspirací jim byla japonská videohra (a novela) Parasite Eve (Eve je biologický organismus, který vznikl mutací mitochondrií, Eve ohrožuje život na zemi tím, že své oběti nechává samovolně zažehnout a chce nahradit lidstvo nadřazenými organismy, které mají kontrolu nad vlastním DNA, a považuje lidstvo za parazity) . Vydání single dlouho oddalovali kvůli šířícímu se COVIDU, ale když si řekli, že na to kašlou a že nikdy nebude lepší doba tak jim do toho skočila smrt George Floyda and BML hnutí, kterému nechtěli brát pozornost. Singl konečně vyšel koncem června 2020.

When we forget the infection, will we remember the lesson?

S posledními singly, které vydali, je zcela zřejmé, že našli ideální balanc mezi jejich starší tvorbou (That’s the Spirit a dřívější) a jejich novějším popovějším zvukem (AMO). A za ten výsledek jsem neskutečně ráda, protože ti agresivnější BMTH mi chyběli.

ANXIETY – PALAYE ROAYLE

Klip k Anxiety vyšel pár hodin po Parasite Eve a to mě ten den již úplně dorazilo. Anxiety patří k mým nejoblíbenějším písničkám z alba The Bastards. Do dnes mám husí kůži kdykoliv si jí pustím, je to neskutečné. Heavy Palaye Royale prostě fungují a já jen doufám, že se v budoucnu dočkáme více podobných písniček.

A Band-Aid on a bullet hole that’s still bleeding

Remingtonův hlas je neskutečný v jakékoliv poloze, ale jeho křik je prostě pořád něco jiného, lepšího. Živě to bude neskutečný zabiják.

HYPA HYPA – ESKIMO CALLBOY

Tomuto bylo těžké v létě uniknout. Neuvěřitelný vizuální bizár a i uším to dalo nafrak. Ty teplákovky, ty mulety… ten řev… Zaslouženě to na pár dní rozbilo internet. Líbí se mi, že ačkoliv to není vážná písnička (hudebně či textově) tak to pořád zní dobře. Není to odfláklé, dali si s tím práci – akorát se u toho bavili.

A je to další důkaz o kvalitně německé hudební scény.

S vydáním Hypa Hypa a tupého sledováni toho videoklipu jsem sama sobě kladla otázku – odkud znám toho zpěváka? Byl mi neuvěřitelně povědomý. Došlo mi to až když jsem si pouštěla video, kde reagovali na reakce k Hypa Hypa a řekli jeho jméno. Nico Sallach. A proč ho znám? Býval to zpěvák To The Rats And Wolves, před tím, než se v lednu rozpadli. Byla jsem zase jednou bystrá… ale svádím to na tu paruku. Ta byla strašná 😂

HATE/LOVE – ESKIMO CALLBOY

S vydáním Hate/Love jsem byla oficiálně v háji, protože jsem věděla, že je musím přidat na seznam kapel, které prostě můžu.

Je to starý dobrý agresivní po-rozchodový song a strašně mě baví jejich kombinace metalcore a EDM prvků. Nevím, jestli to je pořád metalcore nebo to už je spíš transcore – ale je to super a oni to prostě umí. Je to asi jedna z těch věcí, co můžou ostatní kapely zkoušet, hrát si s tím, ale nikdo to asi nedotáhne tak k dokonalosti nebo do detailu jako oni.

A to je v dnešním přehlceném hudebním světě asi klíč k úspěchu. X lidí může dělat dobře stejnou věc, ale když se něčím odlišíte a jste v tom fakt dobří tak se zase posunete o stupínek výš.

ZEDDKNOT – JOHN WOLFHOOKER

Ach John Wolfhooker, má koronavirová láska. Kdybyste mi v lednu řekli, že nejvíc ze všech kapel uvidím právě je tak vám neuvěřím. Ale korona tomu chtěla jinak.

Byli můj první “po-koronavirový” koncert a pak asi i poslední letošní koncert. Tihle kluci jsou naději české hudební scény a hlavně naději pro mě, že tenhle (a slovenský) národ dokáže produkovat i něco jiného než neposlouchatelné šlágry.

30 – BADFLOWER

Badflower je další z kapel, které jsem nikdy moc neposlouchala. Z nějakého důvodu jsem je měla vždy spojené spíše s pop-punkem, ale šeredně jsem se pletla.

I get drunk and I’m reckless, stalk my Twitter, stan my bullshit
This is thirty, something is wrong with me

30 je (překvapivě) o jeho 30. narozeninách a úzkosti, které se k tomu jubileu v jeho hlavě váže.

So raise up your glasses to going out of fashion
To acronyms, sex cams, and social distractions
‘Cause everything’s changing, and I don’t know shit about shit

FORLORN – FOR THE LIKES OF YOU

For The Likes Of You je asi ta kapela, která mé sousedy nutí téměř volat exorcistu 😂

Nevím zda všichni znáte YT kanál The DickeyDines Show, ale (Austin) Dickey je vokalista For The Likes Of You a vlastně i díky jejich YT videím jsem tuhle kapelu objevila.

Ta kapela je malý zapomenutý klenot a Austin je ďábel. Ten je řev je neskutečný.

HEY GOD – THE MAYREVOLUTION

Stejně jako o klucích z John Wolfhooker se i o The MayRevolution rozepíšu v jednom z nadcházejících článků. The MayRevolution je další česká talentovaná kapela s originálním sounded pro českou scénu. 99 % lidí o nich nikdy neslyšeli, ale já jim rovnou předpovídám velkou budoucnost.

TALKING TO MYSELF – SLEEPING WITH SIRENS

Před lety bych se asi hodně divila, že poslouchám Sleeping With Sirens, ale asi jsem do nich vyrostla. How It Feels To Be Lost bylo skvělé album a přírůstky z deluxe verze tohoto alba taky byly super. Not mad, not mad at all.

Is there a cure for this disease? I’m tired of living my life on my knees

Je hodně málo lidí, kterým věřím písničky o psychických problémech apod., ale Kellin je jedním z nich. A obecně jsem docela šutr, co se emocí týče, takže to že se ke mě někdo dostane na emocionální rovině je také relativně úspěch

START A FIGHT – GHØSTKID

Ah Ghøstkid.

Bylo nebylo, za sedmero horami a devatero řekami, existovali 2 kapely. Eskimo Callboy a To The Rats And Wolves, které se jednoho dne rozhodli, že si vymění zpěváky… Fórky stranou. Tak to nebylo, ale působí to tak 😀 Sebastian, bývalý zpěvák Eskimo Callboy, posbíral zbytky To The Rats And Wolves pro kapelu k jeho sólovému projektu. A Nico, zpěvák To The Rats And Wolves, se přidal k Eskimo Callboy. Konec TTRW mě dlouho trápil, ale pokud toto je finální produkt tak jsem ochotná si přestat stěžovat.

Start A Fight mi v několika ohledech připomíná Obey od Bring Me The Horizon (ft. Yungblud). Nebudu rozhazovat soudy, kdo koho okopíroval. Obě písničky vyšli chvilku po sobě a napsat zcela originální melodii musí být v dnešní době těžké. A finální produkty jsou dost odlišné.

TEARDROPS – BRING ME THE HORIZON

Opakuji to snad pokaždé, když BMTH něco vydá… Ale tohle je jedna z nejlepších kapel, kterou můžete na trhu aktuálně najít. Za to budu bojovat do smrti.

Linkin Park plus Breaking Benjamin plus starý dobrý Three Days Grace plus Bring Me The Horizon. To je nejsnažší popis Teardrops.

So how’d we get this stressed out, paranoid? Everything is going dark, nothing makes me sadder than my head

Co mě na BMTH baví nejvíc je fakt, že to nejsou jen písničky s random videoklipem, který je natočený tak aby se neřeklo. Ale mají to promyšlené a vypráví vám příběh ne jen textem a písničkou samotnou, ale i videoklipem.

Klip k Teardrops je jeden z nejlepších co jsem kdy viděla. To vizuální vyobrazení deprese a úzkosti, kdy to možná vypadá, že se topíte jen ve vaně a pro vás to je bezedný oceán. *chef kiss*

DEMOLISHER – SLAUGHTER TO PREVAIL

K tomuhle nemám co jiného říct, než-li je – P E K L O.

Říkám to jako vtip, ale na tom něco bude – když zjistíte, že je to ruská kapela tak to najednou začne dávat větší smysl.

Alex (příhodně jeho umělecké jméno je Alex Terrible) je ztělesnění ďábla a má hlasivky z titanu. Jinak si nic z toho, co se svým hlasem dělá, neumím vysvětlit.

Totální 100% peklo a ten breakdown je jen poslední kapka. Jejich bubeník je taky neuvěřitelný, tomu chudákovi jedou nejen ruce, ale i nohy jak o závod – jinak to nemůže stíhat.

ANIMALS – ARCHITECTS

I když jsem nevěděla kdo Architects jsou (to zní skoro jako rouhání) tak jsem měla v sobě nějakým způsobem zakódované, že Sam Carter je Někdo a mimojiné “vynálezce” blegh (i když to sám teď nenávidí 🙁 ). A aby toho nebylo málo tak se mi tenkrát pletl s Nickem Carterem z Backstreet Boys 😀

We’rе just a bunch of fucking animals, but we’re afraid of the outcomе. Don’t cry to me because the fiction that we’re living in says I should pull the pin

Jejich album Holy Hell je… neuvěřitelné. Jedna pecka za druhou – Doomsday, Royal Beggars atd. A tímto albem si zarezervovali místo v nejlepších rockových kapelách. Animals je tuším jejich první nová písnička od roku 2017-2018. A zase to nebyl krok vedle.

Na poprvé mě to až vyděsilo k smrti, začíná to tak nenápadně potichu a pak to bouchne. Viditelně jsem se sebou škubla. Nebudu lhát.


Pokud můžu rok 2020 soudit dle vydávané hudby tak se snad tenhle bordel obrací k lepšímu 🙏

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: