Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

Upřímně jsem doufala, že toto jméno už v životě neuvidím ani neuslyším. Ale rok 2020 je zatím doopravdy hitparáda – australské požáry, skoro třetí světová, korona a teď ještě tohle.

Na úvod se určitě hodí varování, protože to není nic hezkého, takže pokud vás zmínky sexuálního obtěžování či znásilnění rozrušují, tak čtěte jen na vlastní nebezpečí. Mně je jenom při pohledu na jeho jméno nevolno.

“Dahvie je nevinnej!”
“Určitě jsou relevantnější problémy…”
“Koho zajímají zhrzené fanynky…”

Toto všechno jsou důvody, proč se o Dahviem musí mluvit. Alternativní scéna, až na pár výjimek, už pochopila, co je zač, ale mimo ní nikdo nemá ani tušení a to mu umožňuje stále získávat nové a nové fanoušky.

Dahvieho pravé já bylo dlouhé roky veřejné tajemství – všichni to tušili, ale nikdo nic neudělal protože nebyly žádné důkazy a oběti zůstávaly potichu (nebo byly umlčeny jeho fanoušky).

Kdo je Dahvie Vanity?

Has Dahvie Vanity been arrested? Three minors come forward

Asi vám ho nemusím představovat, pokud jste zažili éru MySpace či později případně spadli do černé díry jménem EMO a Scene.

Dahvie, vlastním jménem Jesus Torres (to nevymyslíš), je aktuálně jediný člen dance-popové, crunkcorové kapely Blood On The Dance Floor. Před jeho (bohužel) úspěšnou hudební kariérou se proslavil jako The Elite Hair God právě na MySpace. Díky spojení s Jeffree Starem se BOTDF později stali jakousi ikonou Scene kultury.

Blood On The Dancefloor bylo vždy více o vzhledu než o samotném obsahu hudby. Torres nosil bláznivé paruky, gotické oblečení a ještě bláznivější make-up, spoléhal hlavně na autotune a texty směřuje převážně na mladé publikum – sex je cool, rodiče jsou na prd, fanoušci jsou moje rodina. Texty jsou vysoce grafické a neumělecky sexuální – “I’ll fuck you in the face and leave a nice taste” (BOTDF, I Heart Hello Kitty). Je to tak strašné, že si vysloužili vlastní záznam na Urban Dictionary.

Dahviemu je momentálně 36 let a žije stále se svými rodiči na Floridě. Nedávno však začal být opět aktivní, zaktualizoval BOTDF YouTube kanál na “Kawaii Monster”, stage jméno pod kterým od loňského roku vydává hudbu a na Instagramu vystupuje mimo jiné pod značkou The Dark Arts.


Kawaii Monstrum

V červnu 2007 měl Dahvie domluvenou schůzku s 14ti letou slečnou, Diannou Farrell, tehdy ještě jako kadeřník. Uvolil se, že dorazí i k ní domů. Ovšem schválně dorazil pozdě, její matka už musela do práce (zdravotní sestra a samoživitelka), ale myslela si, že je s Dahviem v bezpečí a tak v klidu odjela. Dahvie jí vlasy doopravdy udělal, jak slíbil, ale pak jí donutil i k orálnímu sexu. Dianna vydržela být ticho 8 dní, pak jí to nedalo a zavolala do poradny pro mladé na křesťanské rádiové stanici a svěřila se jim, že byla znásilněna. Pracovníci rádia zavolali policii.

Dianna nechtěla Dahviemu způsobit žádné problémy a zdráhala se policii cokoliv říct. Dianna věděla jen jeho jméno Dahvie a znali se jen z MySpace, kde spolu několik týdnů před jejich schůzkou chatovali. Policie Dahvieho (tenkrát 22 let) vypátrala. Dahvie se ke všemu přiznal, ale tvrdil, že netušil kolik Dianně je, omluvil se a slíbil, že s ní už nikdy nepromluví. To Diannině matce stačilo a tak nepadlo žádné obvinění. I když mu dle floridského zákona hrozilo až 15 let za mřížemi. Policie případ uzavřela s odůvodněním, že oběť odmítla spolupracovat. A Dahvie byl volný.

Později, ten samý rok, založil Blood On The Dance Floor, kapelu, která se stala velmi rychle populární mezi dětmi (tweens) a teenagery. A během 13 let, od doby, co dostal od policie jen varování, Dahvie údajně sexuálně zneužil, znásilnil přes 20 žen a dívek.

dahvie vanity

Do rukou policie se dostal znovu v roce 2009, kdy ho zadrželi přímo na pódiu a po tomto incidentu opustil kapelu Garrett McLaughlin. Sám McLaughling řekl, že před koncertem nachytal Dahvieho o samotě s dvěma nezletilými děvčaty v jejich tourbuse. Jedna z nich se poté obrátila na policii s obviněním ze znásilnění a Dahvieho zatkli přímo na pódiu. Strávil několik dní ve vazbě, ale opět žádné oficiální obvinění nepadlo. Celý incident Dahvie sváděl na její psychické problémy a na “failed rape kit”.


Většinu svých obětí potkal na koncertech, které nebyly věkově omezené (Dahvie na tomto trval, proč asi?). Na pódiu se často svlékal. Na internetu koluje několik videí z jeho koncertů; na jednom z nich stojí na pódiu jen ve spodním prádle, sahá si do rozkroku a křičí “Fuck me!” zatímco dav z 90 % nezletilých fanoušků přihlíží. Na jiném se směje a pak řekne směrem k publiku “I wanna just cum on all your little titties tonight!”.

Během let vznikaly všemožné webové stránky či fóra, které se snažily odhalit, co je Dahvie zač, ale ten to vždy smetl ze stolu jako pomluvy a psal písničky na “svou obranu” a také v nich ponižoval oběti. “Look at me, I’m beautiful, not a suspect of rape!… My name and reputation won’t be the target of a slut” nebo “Call me a pedophile, underage is not my style”.

Veřejně se o své utrpení podělilo 21 žen, 16 z nich bylo v době Dahvieho útoku nezletilých. Nejmladší bylo kolem 11 let.
17 z nich přopojilo ke své výpovědi i vlastní jméno, další souhlasily jen s použitím křestního jména nebo chtěly zůstat anonymní ze strachu, že Dahvieho fanoušci je budou obtěžovat.

Fanouškovská základny Blood On The Dancefloor za ty roky prořídla, ale i tak má Torres (aktuálně 36 let) přes milion fanoušků na Facebooku, téměř půl milionu na Twitteru a více než 120 tisíc na Instagramu.

Většina jmenovaných obětí zmínila jako svou motivaci touhu Dahviemu zabránit, aby ublížil více dětem. Nebýt koronaviru, tak by si Dahvie připsal další oběť (a možná ne jen jednu), jelikož plánoval návštěvu jedné, se kterou byl v kontaktu přes Instagram; obtěžoval trans kluka apod.

Dahvie se k obviněním nijak nevyjadřuje. Na jeho Instagramu nemůžete nechat komentář bez toho, abyste ho sledovali, a tak jsou jeho komentáře (nepochopitelně) plné mladých holek (průměrně ve věku 9-14 let), utírajících si slinu na bradě “he is so hot!”. Ačkoliv o svých obvinění mlčí, tak neváhal přispěchat na pomoc “kolegovi”, který byl obviněn dokonce z mučení a vedení sex kultu, William Controlovi. Control veškeré obvinění odmítá a Dahvie neváhal přitakat s “People don’t realize how these lies can destory a man’s life”.

Jako důkaz neuvěřitelného vlivu, který Dahvie má na své fanoušky, se jeho převážné ženské publikum neváhá pustit do boje proti veškerým obviněním, šikanování jeho obětí apod. pod hashtagem #DahvieVanityIsInnocent. Najdete tam komentáře typu “Why come forward now when it so called happened in 2015”, “I know this is all fake and plotted it’s so disgusting to look up my idol’s name and just seeing these lies” nebo “If any of this shit was real, Dahvie would be in prison”.

Když McLaughlin a Jay VonMonroe, náhrada za McLaughlina, opustili BOTDF a označili Dahvieho za sexuálního predátora, tak se fanoušci obrátili i proti nim. A i několik jeho pozdějších obětí přiznává, že ho dříve také bránily.


Jeho okruh obětí nejsou jen jeho fanoušci a ne jen v Americe. Za jeho oběť můžete považovat i bývalého člena BOTDF, Jaye. A ani kapely, co s nimi byly kdysi na tour, se tomu nevyhnuly – Ash Costello z New Year’s Day o tom mluvila dost hlasitě již tenkrát. A pomalu se rojí i oběti z jejich evropské tour (která pokud vím byla jen jedna).

Už teď je jasné, že 21 není konečné číslo. Nikdo si netroufá ani odhadovat skutečné číslo.

Desítky, stovky – kdo ví.

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: