Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

YUNGBLUD, 4.11. ROXY

Yungblud letos podruhé. Po lednovém nářezu ve Futuru jsem si toto nemohla nechat ujít.

I když budu upřímná – vůbec se mi tam nechtělo. Z poslední písniček nejsem moc nadšená, z EPčka už vůbec ne. Ale tušila jsem, že když nepůjdu tak toho budu litovat. Byla jsem kousek od toho abych lístek prodala a místo toho šla na Counterfeit v Rock Café. Ale ovládla jsem se a nakonec jsem ráda.


Co bylo jasné již od začátku – fronta nebude tak klidná jako v lednu. V lednu jsem tam přišla v cca v půl páté odpoledne a dostala číslo 38. Teď jsem tam běžela z práce už v 9 ráno, dostala číslo 41 a běžela zpátky – výhoda práce v centru. Vrátila jsem se tam až kolem 6 večer. Jelikož nám nešlo ani tak o místo u bariéry, ale místo na balkóně tak nás ani moc nežralo, když nás lidi předběhli. Všichni tam čekali od rána na místo u bariéry, my jsme na balkoně byli první. Balkón se později ukázal jako geniální nápad.

Předskokanem byli Saint PHNX. Což pro mě bylo neznámé jméno. Ale byli neskuteční. Byla jsem v trochu šoku, když zpěvák promluvil a začal z něj lítat opravdu silný skotský přízvuk. To jsem až zalapala po dechu, čekala jsem cokoliv, ale tohle ne 😀 Stejně zvláštní bylo, že bubeník stál – to jsme se shodli, že to jsme ještě neviděli.Co také bylo jasné předem – publikum bude divoké. A v tomto směru “nezklamalo”. Hned druhou nebo třetí písničku Dom zastavoval, protože lidi v moshpitu padali jak hrušky a opět se potvrdilo, co říkám pořád (unpopular opinion ahead), Češi moshpity neumí – jsme neukáznění, neohleduplní… no prostě hovádi. Jednu z mých kamarádek po tom zastavení odvezla záchranka a v nemocnici zůstala přes noc, další známí prchali dozadu. Já to sledovala zvrchu, bylo mi úzko za ně a děkovala jsem bohu za balkón, protože to bych nedala a narozdíl od Fever 333 bych vzala čáru v rámci vlastního mentálního zdraví.

Štve mě, že moshpity musím téměř v každém postu zmiňovat, jak stojí zaprd a jak jsou akorát nebezpečné, ale je to realita. Když porovnám moshpit na BTHM v Berlíně a tady – tak to jsou nebe a dudy. A to jsou BMTH vyhlášení divokými koncerty, to jsou koncerty plné fanoušky hardcoru a tvrdší hudby, na Yungbluda, který tíhne spíš k popu, chodí teenageři, kteří jsou hotoví z Billie Eilish (součástí pre-show playlistu, který byl dokonalý, byl “bad guy” právě od Billie Eilish a publikum zpívalo hlasitěji to než “Teenagers” od My Chemical Romance nebo “I Write Sins Not Tragedies” od Panic!, no byla jsem popravdě uražena). Na BMTH jsem byla kousek od pitu a necítila jsem ani náznak úzkosti, co víc, kdybych neviděla lidi běhat tak ani nevím, že nějaký mosh je. Takhle se dělá moshpit.

Celý ten chaos jde vidět na konci videa, které je pod článkem. Pokud jste někdy viděli “správný” moshpit tak víte, že tohle není ani blízko tomu, co by to mělo být. Netvrdím, že jsem expert na moshpity, právě naopak, jsem jejich odpůrce, ale když už tak ať se dělají pořádně. Aby to jednou neskončilo jako v Londýně na koncertě BMTH, kde někdo v moshi umřel.


Já Dominicovi říkám “lidská hopsakoule”, určitě stráví víc času ve vzduchu než-li na zemi. Tím si jsem téměř jistá. Ta energie je řekla bych až nakažlivá. Já na balkoně stála na takové té žbrdlině co bývá u barových sedaček a když začal skákat tak jsem k radosti sekuriťáka, co stál v úplném rohu balkónu (hned vedle mě), skákala taky. X-krát mi podjela noha a málem jsem hodila tlamu, ten chudák mě asi pokaždé viděl rozpláclou dole pod balkónem, ale když Dom zařve “jump! jump! jump!” tak se prostě nedá neskákat.

Přiznám se, že živě ty písničky z posledního EPčka nezněli úplně zle a rozhodně je preferuji takto. Hope For Underrated Youth živě je neskutečná, sborový zpěv publika, dojatý Dominic – kouzelný. Braindead! živě je zábavná pokud jste škodolibí, protože se opět rozjede moshpit a sledovat jak tam sebou ti lidi hází je… zajímavé. Hrál i obě kolaborace s MGK a Danem Reynoldsem z Imagine Dragons. I Think I Am Okay zněla dobře, jenže pak mi asi v půli došlo, že MGK je puštěný z playbacku a on zpívá většinu písničky. Takže Dom tu písničku strávil běháním sem a tam po pódiu a snahou dohnat publikum aby přeřvalo Kellyho, což se povedlo, ale bylo to zvláštní… Original Me mám pocit, že odzpíval celou sám a živě se mi i zalíbila.


Dominic se v tom chaosu co ho obklopuje vyžívá, mám pocit. Stále si nejsem jistá jestli je to dobře nebo ne. Víc se vychyluji k tomu, že ne. Protože to je jednak nebezpečné pro jeho fanoušky – veškeré ty tlačenice jen aby byli co nejblíž, měli podpis, selfie apod. a jednak se bojím i o něj. V takovém stresu mu mohou nechtíc ublížit, sápou se po něm aby získali jeho pozornost a to je potom raz dva, ale také si myslím, že takhle brzy vyhoří jak suchá sláma. Vždy to je ze začátku sranda a bůhví co, ale až nebude moct udělat krok aby se po něm sápali vřeštící fanoušci tak to bude jiná story.

V lednu ho prvních 100 lidí ve frontě mělo šanci potkat před koncertem. To v létě zrušil, protože ty kluby/haly to po něm chtěli zaplatit (což mi nedává smysl, stejně už tam jsou staví stage apod.) a tak místo toho potkává lidi po koncertě, ale to je jedna velká hysterie. Chudák stojí na popelnicích, na střeše autobusu a lidi na něj vřeští – nikdo z toho nic moc nemá. Na jednu stranu chápu a cením si toho, že nechce aby lidi za setkání s ním platili, obzvlášť s tím jak pořádm omílá jak jsme jedna rodina apod., ale na druhou stranu, k čemu toto je? Kdyby prodával meetko za 20€ nebo za víc a přihodil nějaký merch, aby tak nějak aby pokryl ten nájem tak to není nic strašného a pokud si jsou lidi ochotní koupit ten (s prominutím) šeredný merch za 50+€ tak je to meetko nevytrhne.

Kamarádi tam po koncertě na něj čekali, nic zajímavého se asi nestalo, nikdo s ním fotku nemá. Jediné co mají tak je fotka s jeho fotografem, což také úplně nechápu. Já šla rovnou domů, nemám to jednak za potřebí, potkala jsem ho v lednu v klidu a do obličeje mi naflusal už tenkrát takže jsem OK ještě na hodně dlouho (na vysvětlenou – když mluví tak strašně prská, v lednu jsem si nenápadně otřela obličej když jsem odcházela od něj, ale “trefil” se třeba i do oka) 😀

Ale to je opět jen můj unpopular názor.


Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: