Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

BOSTON MANOR, 29.10.2019 FUTURUM

Minulý týden byl opět ve znamení koncertů a v podobném duchu se ponese i zbytek listopadu. Obzvlášť to bodlo po tom šílenství co bylo v práci, celý týden se mi přehrávala v hlavě scéna ze Lvího Krále – “I am surrounded by idiots“.

Hned v úterý jsem se vydala spravit si vzpomínky do smíchovského Futura. Vůbec jsem z toho neměla dobrý pocit, “trauma” z Fever 333 pomalu probublávalo na povrch, ale nutkání vidět Boston Manor bylo silnější.

Boston Manor

Dveře se otvíraly v 18.45, já tam dobíhala asi 5 minut před a i tak jsme byly vevnitř mezi prvními. Čekala jsem mnohem větší dav, přeci jen jsou docela známou kapelou a toto bylo asi jejich 4. vystoupení v ČR. Ale opak byl pravdou, venku bylo možná 20 lidí a tak jsme si v klidu došly na toaletu, pro pití a stále stály v první řadě. Ano, to byla realita úterního večera.


Boston Manor měli dva předskokany – české Glad For Today a také britské Modern Error. Já na ně zapomněla a pak neměla čas si je poslechnout takže to bylo pro mě překvapení. Příjemné překvapení jako bonus.

Modern Error
Modern Error
Modern Error

Glad For Today byli skvělí a o to víc mě zaráží jako málo posluchačů mají na Spotify (jen něco málo pod 500) a taky jsem je očividně minula na Rock For People, čehož si vůbec nejsem vědoma. Oh well. Chápu proč hráli jako první, nejsou součástí tour, místní “neznámá” kapela atd., ale já osobně bych je s Modern Error prohodila – dalo se očekávat, že lidi budou “nadšenější” při jejich setu, v tomto pořadí ten přechod od nich k Modern Error byl docela vychladnutím. Ne jen proto, že je nikdo moc neznal, ale ani nebyli tak dobří jako GFT. A předskokani mají udělat opak, rozehřát publikum a to se tady úplně nepovedlo, první písničku nebo dvě od Boston Manor jsem se opět snažila rozhýbat. Nemyslím to ve zlém, set Modern Error jsem si také užila, ale něco jim chybělo. Kdo mě ale doopravdy bavil byl jejich kytarista – jestli mě někdo/něco donutilo se hýbat tak to byl on tím jak se sebou šil.

Glad For Today

Ale pak už konečně došlo i na Boston Manor. Jejich set na Rock For People mám docela v mlze, hráli asi v 11 ráno, já ještě napůl spala a tak si krom obrovského moshpitu a faktu, že hráli Halo nepamatuji nic konkrétnějšího. A už vůbec jsem nevěděla co čekat od první řady. Byly jsme uklizené hned na kraji pódia takže jsem se crowdsurferů moc nebála, ale jeden nikdy neví. Přímo před nás nalepili setlist takže jsme si poslední minuty čekání krátily vykrucováním hlavy abychom zjistily co budou hrát.

 1. Liquid
 2. Lead Feet
 3. England’s Dreaming
 4. Funeral Party
 5. Flowers In Your Dustbin
 6. Digital Ghost
 7. Bad Machine
 8. FY1
 9. Stick Up
 10. Burn You Up
 11. Tunnel Vision
 12. Hate You
 13. Laika
 14. Halo

Celkem nadupaný setlist, if you ask me.

Ani vteřinu jsem se nenudila. I přes to, že na pódiu nedělali žádné šílenosti atd. tak bylo zábavné je sledovat. Zpěvák se držel hlavně středu pódia a na strany se moc nevydával, ale kytarista přímo před náma nám to vynahrazoval. Nejdřív jsem z něj měla zvláštní pocit, tvářil se tak všelijak, ale nakonec se vybarvil a asi od třetí písničky jsem sledovala hlavně jeho.

Boston Manor

Publikum z mého pohledu bylo strašně fajn, byli jsme živí, skákalo se, házelo se hlavou (ať žije whiplash, auvajs) apod. Ale abych pravdu krom jednoho či dvou momentů jsem se do publika vůbec nedívala. Boston Manor si vyžádali “wall of death” a na konci i velký mosh pit do kterého vběhl i Henry, zpěvák Boston Manor. Byly jsme tak hezky uklizené, že jsme měli klid, nikdo se na nás netlačil, nikdo nás nestrkal. Ometali se kolem nás fotografové, takže se mezi nás tu a tam někdo nacpal s foťákem, ale to bylo to nejmenší.

Boston Manor
Boston Manor

Koho jsem si všimla a kdo mi trochu pil krev, byl (tuším) bubeník Glad For Today, který stál na opačné straně pódia v první řadě a tvářil se jako když je tam za trest. Nijak pečlivě jsem ho nesledovala, ale kdykoliv jsem se tam podívala tak stál se založenýma rukama na prsou a s neskutečně utrápeným výrazem.

Ale poprvé jsem se našla na “oficiálních” fotkách takže box checked.

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: