Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

2019 & KONCERTY / ČÁST DRUHÁ

První polovina roku byla pro mě koncertně nadprůměrná. Tolik koncertů jsem za tak “krátkou” dobu ještě neviděla. 1x Yungblud, 4x Palaye Royale, 1x I Don’t Know How But They Found Me, 1x Against The Current, 1x To The Rats And Wolves (s Flash Forward a Breathe Atlantis), 1x Fever 333, 1x White Lies, já nevím kolik kapel na Rock For People…

Koncerty jsou jedním z mých nejoblíbenějších míst. Tečka. Je jedno kde, ale je to taková mini dovolená. Na pár hodin můžete vypnout, nepřemýšlet nad ničím jiným než nad další písničkou a o tom jak vás ze samého skákání píchá v boku.

Po koncertech jsem unavená jako štěně, ale zároveň nabitá energií a X hodin nemůžu spát, protože stále vibruju.

Opět pokud někdo vidíte koncerty jako ztrátu času/peněz/energie tak toto nebude článek pro vás… a asi ani blog 😀 Je jen pár věcí, který není nikdy dost. Kafe a kapely.


Druhá polovina roku vypadá, že bude klidnější. Ale opět se mi skoro všechny koncerty nacpali do jednoho týdne na přelomu října a listopadu. Ať se snažím sebevíc tak to vždycky vyjde, kapely jsou proti mě, očividně.

ZÁŘÍ

V září to prozatím vypadá jen na jeden koncert a to The Faim. Ani nevím jak jsem na The Faim přišla. Mám pocit, že dělali support na americké tour Andyho Blacka a tak když RfP oznámili jejich koncert tak jsem automaticky usoudila, že musím jít. Je to úplně něco jiného, něco co bych si sama od sebe pustila, ale není to vůbec špatné.

Ještě si musím koupit lístek, neustále to odkládám, ale mám v plánu na 99 % jít. Nechávám si rezervu, kdyby se to náhodou vyprodalo než se rozhoupu. Což by bylo nepříjemné, jelikož jejich koncerty vypadají jako zábava.

ŘÍJEN

V říjnu nejdříve vyrazím do Kodaně a to je na mé straně docela velký risk. Set It Off jsem nikdy živě neviděla a ani je neposlouchám tak dlouho. Ale letím do Kodaně, go figure. Samozřejmě hrají i blíž, ale Kodaň jako jediná vycházela na sobotu a já se tam už dlouho chtěla podívat a tak proč ne. Na mou obranu, zpáteční letenka mě vyšla na nějakých 1 300,-, což je skoro jako vlak/autobus kamkoliv jinam. A tak si udělám hezký víkend v Kodani 🙂 Pokud jste v Kodani už byli tak ocením tipy – památky, jídlo, kafe atd. Díky!

A asi dva dny po mém návratu vyrážím na Boston Manor. Jeden z objevů z Rock For People a jako bonus hrají ve Futuru, což je skoro jako kdyby hráli u mě doma 😀 Úplně si nejsem zatím jistá co od koncertu čekat, ale horší jako Fever 333 to být snad nemůže… snad. Potřebuji tu vzpomínku něčím přebít, mám srdce v krku jenom si na to vzpomenu ugh. A Futurum mi takhle nesmí zničit

LISTOPAD

Prvním listopadovým kouskem budou němečtí Leoniden. Aneb můj další objev z RfP a ani nevíte jak se na to těším. Spolu s nimi tam budou i I Love You Honey Bunny, což je česká kapela a také z RfP. Po Boston Manor to bude klidnější koncert a to si myslím, že budu v tu chvíli potřebovat.

A hned pár dní poté je čas na Yungbluda. Jeho lednový koncert ve Futuru byl skvělý a nyní ovládne Roxy, což není můj oblíbený klub (strašně blbě řešený, zezadu není přes balkón nad vámi vidět pódium, které je dementně vysoko atd.), ale oh well. Ale bude to asi solidní bordel. V lednu jsem byla po první písničce bez dechu, po druhé mě píchalo v boku a potřetí jsem to skákání vzdala, protože ten kluk je lidská hopsakoule a snažit se držet krok nemá cenu.

A zatím posledním koncertem jsou Sleeping With Sirens ve Vídni. Hrají ve stejném klubu jako Palaye Royale v lednu, což je jeden z důvodů proč jedu zrovna tam – ušetřím si bloudění.


Aktuální seznam je vždy v postraním menu nebo přes hlavní nabídku nahoře se můžete prokliknout na celý kalendář. Mám pocit, že jsem na něco zapomněla, ale za bohu si nemůžu vzpomenout na co.

A koho uvidím/chci vidět příští rok?

Palaye Royale, jako byste se museli ptát. Mají v plánu další tour a na seznamu je mimo jiné i Česká republika (throwback do momentu, kdy jsem nějakou holčinu opravila na Twitteru, že to není Československo a ona se se mnou hádala, že to je stále Československo, jenom jako stát máme víc jmen… sure 😀 a třešničkou na dortu byli samotní kluci (ehm Sebastian), co dali mému pasivně agresivnímu “I’m pretty sure I know where I live. Google it” like). Určitě mám v plánu víc koncertů než jen ten v (předpokládám) Praze takže třeba konečně uvidím Budapešť. V skrytu duše doufám, že nějaké koncert bude 18+, ale moc nadějí nemám.

Slipknot. Tuším, že v únoru budou na tour a já se rozhoduji kam se vydat – Berlín nebo Vídeň? Nikdy jsem si nebyla tak jistá lístkem na sezení jako tady. Být uprostřed šílenýho moshpitu mi stačilo jednou.

Falling In Reverse. Trochu kontroverzní volba s ohledem na Ronnieho, ale oh well. Jsem s tím ochotná žít abych byla zcela upřímná, protože mám pocit, že kdyby mu lidi dali šanci tak by byl OK, ale místo do něj stále šťourají a potom hold bouchne. Žádnou tour oznámenou nemají, ale slečně co znám na Twitteru odpověděl “next year” tak uvidíme.

Motionless In White. S MIW moc nadějí nemám, na evropském headlineru byli jen jednou, ale naděje umírá poslední. Jejich poslední album Disguise je téměř geniální a byla by škoda, kdyby Evropu vynechali. Samozřejmě, že jsem all over them, kapely v make-upu jsou pro mě zvláštně fascinující a skoro automaticky se to rovná tomu, že mi jejich hudba sedne.

Waterparks. I této kapele jsem přišla na chuť až nedávno, přesněji s vydáním Turbulent a jestli se jejich nové album, aspoň příblíži Turbulent tak budu šťastná jako blecha a určitě je budu chtít vidět živě.


JAKÉ MÁTE PLÁNY NA ZBYTEK ROKU VY? KOHO BYSTE CHTĚLI VIDĚT V PRAZE?

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: