Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

IDKHOW & AGAINST THE CURRENT CONCERT SUMMARY

IG TV shrnutí
IDKHow
Against The Current

Předminulý týden se opět nesl ve znamení koncertů.

V úterý jsem (konečně) viděla I Don’t Know How But They Found Me (zkráceně IDKHow) a ve čtvrtek jsem se na poslední chvíli vydala na Against The Current.

S IDKHow to bylo moje poprvé. Konec konců je to relativně nová kapela, ale Dallon (basa, zpěv) a Ryan (bicí) nejsou žádnými nováčky.


IDKHow hráli v Rock Café a také v tom největším vedru. Byli jsme úplně durch jenom při čekání nahoře u vstupu. A já byla vděčná, že jsem si do kabelky hodila i vytištěný lístek a měla se tak čím ovývat. Jinak bych asi nepřežila.

V jeden moment kolem nás prošel Ryan a plácl si s jedním klukem, kterého znám. Ten to málem nepřežil jak začal vyšilovat. Je fajn vědět, že nejen holky jsou takové když přijde na “celebrity”.

Dole v klubu to nebylo o moc lepší, občas tam odněkud fouklo, ale jinak se ten vzduch ani nehnul. Během koncertu jsem se potila takovým stylem, že mě od potu pálili i oči. Z nás všech tam lilo. Ale IDKHow (a ani předkapelu) to neodradilo.

Jako předkapelu měli britské White Room a myslím, že ne jen naše první reakce byla “to jsou Norové?” 😀 Všichni byli blond a celkově severské typy. Kteří zanechali všechny v šoku tím jak dobří byli. V jeden moment jsme se křečovitě chytli za ramena a s vykulenýma očima se po sobě podívali. Viděla jsem už hodně dobrých předkapelem a tak nevím, proč mě to vždy tak překvapí 😀

Člověk doopravdy měl pocit, že se přenesl zpět v čase někam do sedmdesátých let a vytvořili skvělou atmosféru pro IDKHow.

Tento styl hudby není úplně něco, co bych aktivně vyhledávala, takže jsem dost překvapená jak moc jsem si to užila. White Room bych klidně viděla znovu. Byly výborní.

Ale pak byl konečně čas pro IDKHow.

Z nás v tento moment už tekl pot proudem. Já se tam ovývala lístkem, který jsem si zaplaťpánbůh vytiskla a chladila i moje kamarády. Čekání na IDKHow se zdálo nekonečné, ale pak konečně na pódim dorazil nejdříve Ryan a kousek za ním i Dallon.

Obdobně jako výše nechápu proč mě překvapilo jak dobře Dallon zní živě. Už v Panic! byl jasné, že není mizerný zpěvák a ani textař.

Hráli písničky jak z IDKHow EPčka, tak i z jejich staršího projektu The Brobecks.

Jsem fake fan a v životě jsem od The Brobecks nic neslyšela, až tady. Ale písničky jsou chytlavé takže jsem si druhý refrén už zpívala taky.

Co od IDKHow nesmíte očekávat je živelná show. Toho se nedočkáte. Jsou to pánové v letech, a Dallon je jako bonus připoutaný k… no… k tomu šlapátku na zemi, jehož název jsem zapomněla. Jsou sice jen dva, ale slyšíte i nástroje co na pódiu vůbec nejsou.

Rovnou zahráli i přídavky s odůvodněním, že všichni umíráme tak ať můžeme o něco dřív na vzduch. Což jsme asi všichni ocenili, protože jestli lilo z nás tak z nich muselo dvojnásob.

Po koncertě jsme chvilku seděli na zemi před Rock Café jak vyvržení vorvani, užívali čerstvého vzduchu a pomalu schli.


Dva dny na to jsem se vydala na koncert znovu.

Tentokrát za úplně jiných podmínek. Zmokla jsem cestou domů z práce, kde jsem si vyfénovala vlasy jenom proto abych cestou na koncert znovu zmokla a pak zmokla do třetice všeho dobrého ještě po cestě z koncertu. Skvělý den.

Ale byla jsem v MeetFactory na Against the Current. ATC jsem viděla už loni v Berlíně jak předskokany Fall Out Boy a tenkrát mě moc nezaujali. Velké pódium jim moc nesedlo a také šli po MAXovi, který je další lidskou verzí hopsakoule.

Ale jejich poslední album Past Lives mi postupem času přirostlo k srdci a já se rozhodla jim dát ještě jednu šanci. A jsem za to ráda. Byli skvělí.

Publikum je už jiná story, lidi se téměž ani nehli, tu a tam nějaká ruka nahoře, ale jinak mrtvo. Nebo to tak alespoň působilo zezadu, kde jsem stála.

Já si koncert i vzadu užila. Od půlky sálu už nástali téměž žádní lidi a tak bylo místa. Dala jsem si pár piv a lehce si tancovala do rytmu. Někdy potřebuji nějaké oddechové koncerty.


A ten oddech bodl. A to jsem nevěděla, co mě čeká následující pondělí… Ale o tom příště.

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: