Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

UNKNOWN BANDS YOU SHOULD LISTEN TO

Není den abych neměla v uších sluchátka či puštěné Spotify na plné pecky. Cesty tramvají apod. bez sluchátek jsou pro mě nepředstavitelné (jsem v tomto sama?).

Mám to štěstí/smůlu že kapely v žánrech, které mám nejraději nejsou zrovna mainstreamově známé takže dnes máte jedinečnou šanci objevit nové umělce (o většině jsem už na blogu mluvila takže pro někoho to zas taková novinka asi nebude :D).

Nejsem fanda popu, rapu či další dnes mainstreamové hudby takže ode mě nečekejte moc tipů z této oblasti. Jedinou vyjímkou v mých playlistech jsou asi Panic! At The Disco (a stoprocentně jsem pro Jonas Brothers, jestli oni nezachrání pop music tak jsme oficiálně v háji). 95% kapel apod., co poslouchám, jsou z té tvrdší strany spektra.

PALAYE ROYALE

Výsledek obrázku pro palaye royale

Toto asi nikoho nepřekvapí.

Kluci z Palaye jsi mě naprosto získali – jak hudbou tak i osobností. Hrají starý dobrý rock’n’roll a na pódiu to umí rozbalit. Obzvlášť Remington, lítá jak střelený sem a tam, kam může tam vyleze a několikrát za koncert se vydá do samotného publika “dělat bordel”.

Nejdříve vás zaujme hlavně jeho hlas. Mix chrapláku a nezařaditelného přízvuku je v jeho případě doopravdy kouzelný. Napodruhé vás zarazí i jejich vzhled. Když jsem je viděla poprvé tak jsem jim říkala “the chin guy” (Sebastian), “the hat guy” (Emerson) a “the spike” (Remington). Vzhledově doopravy vyčnívají. A ani v tváří tvář vás nezklamou.

Mnohé kapely by se od nich mohli učit, co se vztahu a interakci s fanoušky týče. Už se určitě opakuji, ale jsou to ti nejmilejší kluci/kapela, co jsem kdy potkala. Nejsem objímací typ, ale od nich se nechám obejmout kdykoliv. Člověku je kolem nich strašně fajn.

THE HAUNT

The Haunt je jedna z kapel, kterou jsem poznala díky tomu, že dělali předskokana Palaye Royale.

Nejdřív jsem z nich byla celkem v rozpacích. Na poprvé mě nijak neoslovili, ale když už jsem věděla, co čekat tak jsem si to začínala užívat. Zpěvačce, Anastasii, je jenom 16 let takže jim mdlou stage presence dokážu odpustit. Jejich prvotina zní, ale skvěle.

Viděla jsem je bavit se lidmi po koncertě a já blbá za nimi nikdy nedošla. O to víc mě překvapil jejich follow na Twitteru. Nikdy jsem je v žádném tweetu nezmiňovala a ani je nesleduji.

TO THE RATS AND WOLVES

Výsledek obrázku pro to the rats and wolves

TTRW jsem poprvé viděla v Londýně, kde dělali předskokana Asking Alexandria a Black Veil Brides.

Už tenkrát jsem měla bradu na zemi a ta mi klesla ještě níž, když jsem zjistila, že to jsou naši sousedi, Němci. Od té doby jsem je viděla ještě jednou na jejich samostatné tour v Praze s jejich novým albem Cheap Love. Jejich mix hardrocku a elektra si mě doopravdy získal.

FEVER 333

Další předskokan na holení!

Související obrázek

Tentokrát nominovaný na Grammy. Fever byli předskokanem Bring Me The Horizon a takový bordel jsem dlouho neviděla (v nejlepším slova smyslu).

V červnu hraji vyprodanou show v pražském Futuru takže pokud jdete tak se tam uvidíme. Po mém berlínském zážitku se tak trochu bojím o život takže se budu držet hezky u sloupu na schůdku, co nejdál od mosh pits 😀

FLASH FORWARD

Související obrázek

Stejně jako To The Rats And Wolves to jsou Němci. U sousedů se rodí skvělá hudba, bychom se měli dát dohromady a vyprodukovat něco konkurenceschopného.

Flash Forward jsem viděla dvakrát – jednou jako předskokana Palaye Royale ve Stutgartu a napodruhé jako předskokana právě již zmíněných To The Rats And Wolves v Praze.

Flash Forward jsou spíše pop rockoví, ale jejich písničky jsou neuvěřitelně chytlavé a i když je slyšíte poprvé tak druhý refrén už zpíváte s nimi.

YONAKA

Související obrázek

Yonaka byla stejně jako Fever předskokanem Bring Me The Horizon a letos dokonce budou i na Rock For People (stejně jako BMTH).

Z Fever jsem byla v takovém šoku, že si jejich set téměř nepamatuji, ale Yonaku si pamatuju naprosto jasně. Zpěvačka má živě neuvěřitelně silný hlas a sice to není takový “bordel” jako jiné kapely, ale já z pódia nemohla spustit oči (i když jsem nic neviděla, protože jsem stála daleko a neměla brýle). Jejich set na RfP je jedním z mých cílů a jen se modlím aby se s někým nekryli.

YUNGBLUD

Související obrázek

Co ještě říct o Dominicovi, co už nebylo řečeno… Za mě hlas nové generace. Je sice o nějaké 3 roky mladší než já, ale v mnohém s ním souhlasím a je skvělé, že se našel někdo, kdo se nebojí mluvit veřejně o čemkoliv. Jeho slovní zásoba se sice z tak 30% skládá ze složenin obsahující slovo “fuck” (vzhledem k jeho středoanglickému přízvuku spíše fook, ale rozumíme si, že?) nebo dovětku “you know?”, ale snaha se cení 🙂

Momentálně je asi známější jako “přítel Halsey” a 11 minutes není jediná jeho písnička (má mnohem lepší 😉 celé 21st Century Liability album je na jedničku). V listopadu se vrací do Prahy a koncert v Roxy je už teď vyprodaný, ale určitě pokud máte možnost sehnat lístky tak po nich skočte. Dominic je neuvěřitelné dělo, lidská hopsakoule, doslovná definice ADHD.


Určitě jste si všimli, že všechny kapely až na Palaye a Yungbluda byli předskokani někoho. A to je právě důvod, proč byste předskokany neměli ignorovat. Hlavní vystupující si je nevybral bez důvodu, něco v nich musí být. Aspoň jim dát šanci nikomu žíly nezkrátí.

Pokud už předem víte, že předkokan není šálek vašeho čaje, nebo je znáte a nemáte je rádi tak doražte později a oželte dobrá místa. Nebo buďte od té dobroty a nepískejte na ně, neskandujte jméno hlavního vystupujícího, neházejte po nich věci (a to ani po kapele co máte rádi, je to bezpečnostní hazard), neukazujte jim prostředníčky apod. (ehm… fanoušci Enter Shikari… ehm)

To jsme trochu odbočili, ale stále mě to neuvěřitelně štve.


Objevit nové a zajímavé kapely je v dnešní době překvapivě složité. Vzhledem k internetu atd. by to mělo být jednodušší, ale opak je pravdou. Internet je novými/malými kapelami přehlcen až tak že člověk nemá chuť si je postupě pouštět a zjišťovat zda jim přijde na chuť. Strávili byste tím celý život, bez přehánění.

Já osobně poctivě poslouchám výběr Spotify Your Daily Mix, krom hudby, kterou často posloucháte tam přihodí i podobné interprety a člověk občas překvapí co tam najde. Stejně dám občas na YouTube koho mi doporučuje v postraním sloupku, taky ta stránka není úplně blbá.

Další šáncí jsou festivaly. Ale budu ta první co zvedne ruku a přizná, že jdu na vytipované kapely, kapely, které mi doporučí kamarádi a když “nikdo” nehraje tak jsem radši ve stanu, u baru apod. V tomhle ohledu se musím zlepšit.


CO VY A OBJEVOVÁNÍ NOVÝCH UMĚLCŮ? JDE VÁM TO? NEBO S TÍM MÁTE PROBLÉM JAKO JÁ?

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: