Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

IS ROCK’N’ROLL DEAD?

Už jsem to zmínila na Instagramu u jednoho z postů – jestli rock’n’roll dospěl k tomuto… tak může rovnou umřít.

Součástí rock’n’rollu je v mých očích nezapomenutelná stage show. Ani ne tak co se efektů, světel a promítání týče, ale hlavně energie vystupujících a jejich interakce s publikem. Chci aby po nás chtěli věci – zpívat blbosti zpátky, skákat, sedat si na zem a vyskakovat na povel apod.; aby podávali ruce; aby skákali do davu; abych se mohla po týdnu praštit do čela a říct “jo! vlastně udělali tuhle hovadinu!”.

Nechci aby mezi umělcem a publikem byla reálná či jen pomyslná bariéra; aby je haly/kluby/management limitoval v tom, co můžou nebo nemůžou; nechci vidět ochranku jak násilně sráží k zemi zpěváka za showmanství.

NECHCI VIDĚT OCHRANKU JAK NÁSILNĚ SRÁŽÍ K ZEMI ZPĚVÁKA.

K tomu tam ta ochranka není. Navíc je to fundamentálně špatně, pokud nevidíte, co je na tomto špatně tak dál ani nečtěte. V pátek jsem už byla vytočená z práce a toto mě vytočilo ještě víc.

Ochranka tam je od toho aby zajistila bezpečnost jak publika tak vystupujícího. Jak tímto zajišťuje bezpečnost kohokoliv?

Kdyby tam radši jen stáli a jistili ho, kdyby náhodou, tak ho udrží ve větším bezpečí než tímhle nepochopitelným a neomluvitelným zásahem. Rem mohl během té potyčky spadnout a ublížit nejen sobě, ale i lidem pod ním (pokud tam byli).

Mohlo to skončit mnohem hůř než jen odřeninami (nechápejte mě špatně, i ty modřiny a oděrky se neměli stát, neměli na něj takovýmto způsobem vůbec sahat). Ten kluk leze všude a na všechno už léta (safe to say, že ví co dělá), stejně tak skáče do publika a poskakuje s nimi. Toto není poprvé ani naposledy co někam vylezl. A na to, že váží 50 kilo i s postelí tak má dost síly na to, aby sám sebe někde udržel (flashback do doby kdy vytrhl zábradlí ze zdi).

I kdybych si hrála na ďáblova advokáta a předpokládala, že věděli, že je to zakázané, tak to stále takovýto zásah ochranky neopravňuje.

Nevím proč, ale myslím, že teď už to dělá naschvál jen aby je vytočil, což schvaluji. Fuck the system.


V tom samém postu na Instagramu jsem si posteskla (a také to zmínila v předchozím postu), že celá tour Enter Shikari s Palaye Royale jako předskokany je chyba. Což bylo jasné už předem, kdy se fanoušci Enter Shikari rozhodli, že je prostě nemají rádi. Přesně ani nevím proč a pochybuji, že to vědí oni sami. Prý kvůli tomu, že nabízí placené M&G, ale nikdo je nenutí si to kupovat, obzvlášť když jsou ochotní potkat kohokoliv po koncertě u merche. Go figure

Sama jsem viděla koncerty kdy jsem předskokana nemusela/neznala/apod., ale buď jsem přišla později, abych je neviděla nebo to šla zkusit, jeden nikdy neví koho objeví. Ale rozhodně mě, ani nikoho přítomného, nenapadlo na ně bučet, mít zdvižený prostředníčky, demonstrativně odcházet ze sálu a plánovat házet po nich plné lahve…

V dny koncertů se vyhýbám Twitteru, protože to je neskutečný. Za ty roky jsem četla tuny hate komentářů, ale tohle je jiný level. Ti lidi nejsou žádní trollové, ale doopravdy je tak moc nesnáší. Wow. U nich mě to mrzí o to víc, protože dle všeho to jsou zlatíčka (podám report po jejich evropské tour, která začíná už za týden a kousek).


MĚLA OCHRANKA PRÁVO TAKTO ZASÁHNOUT?

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: