NEJPŘEHRÁVANĚJŠÍ SKLADBY ROKU 2018 – TOP 35

Tento rok jsem poprvé využila ročního přehledu Spotify a nestačila se divit. Na to, že Spotify používám asi jen od října je seznam docela zajímavý. Stejně tak zajímavý, je počed odposlouchaných minut. Přes 7 000 minut za cca 2 měsíce… Ups.

Celý playlist si můžete poslechnout ZDE.

V seznamu jsou zastoupeny snad všechny mé oblíbené kapely a až na pár míst jsem se seznamen docela spokojená.

HURRICANE – PANIC! AT THE DISCO

Ještě před tím než jsem seznam viděla tak mi bylo jasné, že na první místě bude Panic! nebo Palaye Royale. Přes to nejel vlak. Panic! je můj nejposlouchanější interpret, dle Spotify jsem je poslouchala přes 20 hodin. Uff.

A Hurricane si první místo zaslouží. Kolikrát to poslouchám dokola celé hodiny, stejně tak Nearly Witches – asi dvě nejpodceňovanější P!ATD písničky.

FASHIONABLY LATE- FALLING IN REVERSE

FIR na druhém místě mě překvapili, obzvláště s touto písničku. Mám pocit, že Losing My Mind nebo Losing My Life jsou poslouchala častěji, ale no co 🙂

DON’T FEEL QUITE RIGHT

Asi největší objev roku 2018. Za mě osobně tedy. V prosinci také dostali cenu od britského Rocksound magazínu pro “Best Breakthrough Artist” a čím dál tím víc lidí je objevuje – což mi dělá radost. Don’t Feel Quite Right je prostě hit, neuvěřitelně chytlavá písnička, Sebastianova kytara a Remingtonův hlas… Je to pecka 🙂

STUPID FOR YOU – WATERPARKS

Haha a to jsem je měla na seznamu kapel, které nemusím/nechápu. To stále platí, mám stažené jen dvě písničky, zbytek jde mimo mě. Ale rozhodně jsem nečekala, že se jedna z nich objeví takhle vysoko – i když to je možná proto, že je to jedna z mála kapel, kterou dokáže v autě vystát moje mamka.

JUMPSUIT – TWENTY ONE PILOTS

Písnička, které způsobila neuvěřitelné těšení se na jejich album Trench. Jen abych potom byla neuvěřitelně zklamaná. Ale Jumpsuit je pořád pořádná “vypalovačka”.

CHOKE – I DON’T KNOW HOW BUT THEY FOUND ME

Dallon Weekes, zpěvák a kytarista, mi na začátku roku zlomil srdce, když opustil Panic!, jen aby ho později zase slepil s IDKHow. Jeden z dalších objevů končícího roku.

SUGAR, WE ARE GOING DOWN – FALL OUT BOY

Zlatá klasika 🙂 Všichni, si myslím, máme jinou představu jaká slova vlastě zpívá v refrénu. I mě samotné dlouho trvalo než jsem to rozluštila a pořádně mi to došlo až když jsem je slyšela živě. Žívá verze musí být o něco pomalejší než ta na albu, protože ty slova tak nechrlil. “We’re going down, down, in an earlier round, sugar, we are going down swinging, I’ll be number one with the bullet, loaded god complex, cock it and pull it.”

MISERY BUSINESS – PARAMORE

KNIVES AND PENS – BLACK VEIL BRIDES

První písnička, kterou jsem kdy od BVB slyšela a to už v roce 2010. Letos jsem je viděla poprvé i naživo a ten koncert ve mě zažehl mojí lásku pro tento song. Screamo části mi na živo naháněly husí kůži, ale Andyho hlas na mě tenhle efekt obecně takže nic nového 🙂

I’M NOT OKAY (I PROMISE) – MY CHEMICAL ROMANCE

MANTRA – BRING ME THE HORIZON

První singl z jejich nadcházejícího alba AMO. Když jsem jí slyšela poprvé tak jsem si nemyslela, že si jí takto oblíbím. Co mě na dobro zlomilo byl koncert a Mantra živě.

THE ONLY DIFFERENCE BETWEEN MARTYRDOM AND SUICIDE IS THE PRESS COVERAGE – PANIC! AT THE DISCO

Jestli Fall Out Boy museli zkracovat názvy písniček (tak mimochodem vzniklo Thnks fr Mmrs) tak nevím co řekli Panic!, když viděli toto. Jejich první album je plné perel podobných této pak šli do sebe.

LAST RESORT – PAPA ROACH

AGAINST THE DEVIL – THE RELENTLESS

The Relentless je fiktivní kapela z filmu American Satan (a připravovaného serialů American Satan: The Paradise City) a za mě nejlepší soundtrack za poslední dobu (i když film zpětně není nic moc). Zpěváka ve filmu hraje Andy Biersack/Black/Sixx (zpěvák Black Veil Brides), ale hlas patří Remingtonovi z Palaye Royale. Kolik lidí může říct že dabovali Andyho, amirite?

DEAR MARIA, COUNT ME IN – ALL TIME LOW

CAR RADIO – TWENTY ONE PILOTS

Neuvěřitelně ohraná písnička, ale tak strašně chytlavá…

MR. DOCTOR MAN – PALAYE ROYALE

THE DRUG IN ME IS YOU – FALLING IN REVERSE

Na to jak dlouho jsem se Falling in Reverse vyhýbala tak mi docela přirostli k srdci. Docela netrpělivě čekám až zase vyrazí na tour a do Evropy, protože jsem 100% přesvědčená, že je musím vidět a slyšet živě.

DO IT ALL THE TIME – I DON’T KNOW HOW BUT THEY FOUND ME

CRUSHCRUSHCRUSH – PARAMORE

Starý dobří Paramore. After Laughter je výborné album, o tom žádná, ale méně elektroničtí zní stále líp, sue me.

TEENAGERS – MY CHEMICAL ROMANCE

Ach, My Chemical Romance, stará láska nerezaví. Poslední dva měsíce mám tu a tam infarkt, jelikož Gerard Way (zpěvák MCR) začal vydávat nové písničky a vždy se objeví z čista jasna. Poslední jsem ještě neslyšela, jelikož jsem pro to stále nenašla sílu.

STAY ALIVE – ANDY BLACK FT. MATT SKIBA

Andyho hlas už nebudu komentovat, ale na této písničce spolupracoval s Mattem z Blink-182 a Alkaline Trio, což nechápu jak se mu podařilo, ale smekám.

INTO THE FIRE – ASKING ALEXANDRIA

Další z kapel, kterou jsem viděla letos poprvé živě. Mamka má z toho pořád asi trauma a mě rozbolí záda jenom si na to vzpomenu, ale bylo to skvělý.

CIRCLES – PIERCE THE VEIL

THE BALLAD OF MONA LISA – PANIC! AT THE DISCO

A LOVE LIKE WAR – ALL TIME LOW ft. VIC FUENTES

Stojí to hodně aby se mi líbila písnička od ATL a ještě víc když je tam i Vic Fuentes (zpěvák Pierce The Veil), ale tady se to očividně povedlo. Docela mě ale překvapuje, že se dostala až do TOP 35.

TRUE FRIENDS – BRING ME THE HORIZON

True friends stab you in the front. Předchozí album BMTH, That’s the Spirit, patří k mým nejhranějším, a tak se dalo jen čekat co se objeví v tomto seznamu a výběrem Spotify nejsem vůbec zklamaná.

GET HIGHER – PALAYE ROYALE

Palaye Royale potřetí (Remington teoreticky počtvrtý), nesuďte mě 😀 Opakuji pokaždý, že má slabost na hlasy.

WARRIORS – PAPA ROACH

Noví Papa Roach mi nejsou moc po chuti (kromě Who Do You Trust, to je pecka) a tak předstírám, že nic nového nevydali a poslouchám do zblbnutí předchozí alba.

WILSON (EXPENSIVE MISTAKES) – FALL OUT BOY

HARD TIMES – PARAMORE

IN TOO DEEP – SUM 41

Když RfP oznámili jejich koncert tak sem málem zařvala. Nebudu ze sebe dělat bůhví jakýho fanouška, znám jen pár písniček. Ale throwbacku do devadesátkovýho angst rocku se nedá říct NE.

ANYWHERE FOR YOU – TO THE RATS AND WOLVES

První letošní objev. Předskokani Asking Alexandria a Black Veil Brides na jejich společný evropský tour. TTRAW je kapela ze sousedního Německa a rozhodně vědí jak to rozbalit.

VENKU JE NA NULE – CHINASKI

To je ten moment kdy stojí za to se zeptat “Proč?”. Chinaski jsem si nepouštěla ani jednou, ani jednou. Proč bych to taky dělala, že ano. Takže toto je moje letošní záhada.

THIS IS WAR – THIRTY SECONDS TO MARS

POUŽÍVÁTE SPOTIFY? CO ROČNÍ PŘEHLED PRÁSKL NA VÁS?

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: