Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

2019 & KONCERTY

Miluju koncerty – tu energii, celý ten proces – od koupě lístku, těšení se na ten den, stání ve frontě apod. a nejvíc sledování toho či onoho umělce na pódiu. Navíc styl hudby, který poslouchám je určen k tomu aby byl poslouchán živě. 90% kapel zní lépe živě. Čeho si také všimnete je fakt, že ráda vidím kapelu vícekrát v rámci jedné tour. Tokio Hotel jsem na minulé tour viděla 6x a každý koncert jsme si užili jako by byl náš první.

Koncert dle mého vypoví daleko více o talentu a charizma než album. Obzvlášť dnes v době auto-tune. Sue me, ale pokud někdo neumí živě a poslouchatelně odzpívat koncert tak v té branži nemá co dělat. Nemusí to být špičkový vokalista, ale tón by udržet mohl. Což je můj problém s dnešní pop-music, 80% z nich neumí zpívat a spoléhají na vše ostatní jen ne vlastní talent (mají-li nějaký).

Zatím mám nabitých prvních pár měsíců a postupně se mi plní i zbytek roku. Pokud zastáváte názor “koncerty jsou zbytečný a je to ztráta peněz” tak toto nebude článek pro vás 😉

LEDEN

Jedním z mých prosincových objevů je Yungblud. A ten naprostou náhou bude na konci ledna v Praze. Koncert je vyprodaný, ale třeba lístek ještě seženu. Protože to bych si nechtěla nechat ujít.

ÚNOR

Únor zcela bez pochyby patří Palaye Royale. Zatím jdu jistě na dva koncerty – Stuttgart a Praha. Ale uvažuji i o Vídni, dlouho jsem tam nebyla a vždy se mi tam líbilo tak proč ne. Vše zatím závisí, zda najdu někde levný hotel či Airbnb.

Bude to moje poprvé co Palaye Royale uvidím živě, ale nemůžu se dočkat. Ze všech videí, co jsem zatím viděla, to vypadá vždy na pořádnou show a živé koncerty já ráda.

Navíc pokud nekecají tak to bude poslední šance slyšet Boom Boom Room Side A i B živě, jelikož už nemají v plánu většinu z toho hrát na budoucích tour. Což je škoda, ale už teď škádlí s novým albem. They have no chill. Za to myslím mluví i 300 odehraných koncertů za poslední 2 roky. To je koncert minimálně obden – neuvěřitelné.

Původně jsem chtěla jít na Good Charlotte, ale to se kryje s Palaye Royale ve Stuttgartu. Ale GD doporučuji, navíc sebou berou Sleeping With Sirens což je zajímavá kombinace.

BŘEZEN

Březen je z daleka nejnabitější. Začátkem března jdu s kamarádkou na White Lies, přiznám, že netuším, kdo to je nebo co hrají za hudbu. Udělaly jsme totiž takový výměnný obchod – ona se mnou půjde na Palaye a já s ní na White Lies. Tak snad toho nebudu litovat 🙂 Mám víru v její vkus, ale zároveň se bojím. Před koncertem si je určitě poslechnu, abych věděla do čeho jdu, ale říkám si “přežila jsem Five Finger Death Punch, tohle nemůže být o tolik horší”.

Pak se mi, ale splní sen. Jedu do Berlína na Panic! At The Disco. Asi ani slovy neumím popsat jak se těším. Vždycky šílím z těch jeho vysokých tonů a představa, že je uslyším živě mi snad až vhání slzy do očí. Už teď jsem smířená, že Bohemian Rhapsody prostě obrečím. Goddamn it, Brendon… Jeden z nejlepší vokalistů dnešní doby a klidně se budu hádat.

Když koncertoví bohové dají tak den po Panic! možná půjdeme ještě na berlínský koncert To The Rats And Wolves. Ale ty pak určitě uvidím na konci března v Praze, což bude “nářez”.

DUBEN

Další z mých novějších objevů jsou Set It Off a shodou náhodou budou v dubnu v Evropě. Do Prahy sice nezavítají, ale Berlín nebo Kolín není moc daleko. Nejsem si jistá jestli pojedu, ale bylo by to fajn. Koncertů není nikdy dost.

ČERVEN

Pak dlouho dlouho nic (zatím) a v půlce června mě čeká již tradiční koncert Kabátů s rodiči. Udělali jsme si z toho takovou tradici a za poslední 3-4 roky jsme byli pokaždé. Na Kabátech jsem vyrostla a pamatuju si, jak jsem byla posedlá Pohodou. A jejich koncerty “doma na severu” jsou vždy výborné (v Teplicích určitě, ten poslední v Ústí stál za prd, protože publikum bylo naprosto, ale naprosto, chcíplé).

Dnes ještě oznímili koncert SUM 41 což mě také docela láká. Nejsem nijak velký fanoušek a písniček znám po málu, ale čistě pro sentimental value bych šla.

V červnu jsou v Praze i Tokio Hotel. V divadle Hybernia, well done… Koho tohle napadlo a koho napadlo znovu organizaci svěřit Pandoře? Nejveselejší na tom je cena vstupenek, chcete-li být v první řadě (první řada sedaček mimochodem) tak musíte vysolit 120 EUR plus 30 EUR poplatek. Jsou lístky i za 40 EUR, ale to jste bůhví kde v zadních řadách divadla. Stále nedali do prodeje všechny lístky tak čekám, jestli vydají i levnější a pak můžná půjdu. Ale zatím to moc nevidím.

ČERVENEC

V červenci mám v plánu Rock For People. Jako každý rok to vychází přesně na mé narozeniny (4. července) a tento rok to mám v plánu pořádně oslavit. Snad dorazí cela “fangirl” parta takže bude veselo 🙂 Na RfP mám zálusk hlavně na Bring Me The Horizon. Listopadový koncert byl naprosto neskutečný a další koncert nemůže být dost brzo. Stále čekám na další zvučné jméno. Co zatím oznamují není nic moc, nevypadá to špatně, ale všichni jsou světelné roky za BMTH. 

SRPEN-PROSINEC

TBC.

Žádné koncerty pro toto období nemám v plánu, ale to se v průběhu roku určitě změní. Možná v pololetí udělám měnší update, ale kdyby ne tak veškeré koncerty, které mém v plánu najdete v postraním panelu 

ROCK FOR PEOPLE
TOKIO HOTEL – PRAGUE
KABÁT – TEPLICE
SET IT OFF
TO THE RATS AND WOLVES
PANIC! AT THE DISCO – BERLIN
WHITE LIES
Good Charlotte + Sleeping With Sirens + Boston Manor
YUNGBLUD – PRAHA
PALAYE ROYALE – PRAHA
ROCK FOR PEOPLE
TOKIO HOTEL – PRAGUE
KABÁT – TEPLICE
SET IT OFF
TO THE RATS AND WOLVES
PANIC! AT THE DISCO – BERLIN
WHITE LIES
Good Charlotte + Sleeping With Sirens + Boston Manor
YUNGBLUD – PRAHA
PALAYE ROYALE – PRAHA

JAKÉ KONCERTY MÁTE V PLÁNU VY V PŘÍŠTÍM ROCE? “POTKÁME” SE NA NĚJAKÉM?

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: