Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

IDKHow 1981 EXTENDED PLAY EP // Recenze


Výsledek obrázku pro 1981 extended playO hudebním duu I Don’t Know How But They Found Me (zkráceně IDKHow) jsem se zmiňovala již několikrát a stále cítím potřebu Vám je vnucovat. Podobně jako Panic! At The Disco je to trochu mimo mé žánrové pole působnosti, ale opět podobně jako Panic! si mě získali.

IDKHow je duo skládající se z Dallona Weekese a Ryana Seemana. Hudební fanoušci jejich jména pravděpodobně znají, jelikož to ani pro jednoho není první hudební počin. Hodně velcí “nerdi” možná znají The Brobecks, hudební projekt, na kterém spolu v minulosti spolupracovali. Ale Dallon se proslavil jako basista pro Panic! a Ryan jako bubeník Falling in Reverse.

Weekes i Seeman opustili své současné projekty v roce 2017 a začali se plně věnovat jen IDKHow. Jako duo již potají vystupovali od roku 2016, ale ani přes přehršel fotek a videí z jejich vystoupení jakéhokoliv spojení odmítali, protože nechtěli využívat slávy Panic! či Falling in Reverse. V polovině roku 2018 dostali nahrávací kontrakt od Fearless Records (label kapel jako Set It Off, Plain White T’s nebo Pierce The Veil), před tím byli popisováni jako”the hottest unsigned band in the world”, a konečně, 8. listopadu vydali debutové EP – 1981 Extended Play.

Kapela sama sebe popisuje takto “…a band out of time. One who faded away into obscurity after struggling to find success in the late 70’s and early 80’s.” a celkové sound EPčka tomu jednoznačně odpovídá.

Výsledek obrázku pro idkhow

TRACK LIST

EP začíná třicetisekundovým mluveným úvodem, podobný byste pravděpodobně našli u každé audio knihy, a celkově nastíní situaci pro první song, což je Choke.

Choke vydali jako singl již v roce 2017, ale nyní ho vydali znovu pod Fearless Records. Slyším celkem výraznou inspiraci u TheCure a rozhodně by se neztratila v žádném osmdesátkovém playlistu. Vážně vás přenese zpět v čase. V žádném případě to není “obyčejná” písnička. Je hodně “stripped back” (čeština mě opět selhává), ale v tom nejlepším slova smyslu, pro skvělou písničku nejsou potřeba žádné fancy zvonky, efekty ani nic podobného.

Druhá skladba, Social Climb, je pravý opak Choke co se tempa týče a je o dost pomalejší. Má big band feel během refrénu a k bubnům a base se přidají mimo jiné i trubky (absolutně clueless jaké). Dallon mimojiné předvede svůj docela působivý rozsah.

Třetí a čtvrtá skladba, Bleed Magic Absinthe, jsou zase zcela jiné. Bleed Magic je relativně krátká, ale super upbeat. Je na ní hodně synth efektů, ale stále slyšíte bubny s basou. Její outro je protáhlé a skoro to zní jako by to hráli na xylofon.
Absinth je by far nejagresivnější skladba na tomto EPčku co se textu a jeho “přednesu” týče. Trochu jazz, trochu synth a trochu rock, ale hlavně chytlavé.

Poslední je Do It All The Time. Je to zábavná skladba jak textově tak hudebně, jelikož to je mix všeho, co jsem na EPčku zatím slyšeli. Bubny, baskytara a mix všemožných zvukových efektů.

CELKOVÉ DOJMY

Overall, EP je zábavní, eklektický mix žánrů a stylů. Věřím tomu, že to přinese čerstvý vzduch na alternativní hudební scénu. Weekes a Seaman vzali roky zkušeností a exposure v hudební branži a nacpali vše do tohoto EPčka, najdete na něm vliv mnoha dalších kapel, ale také jejich podpis.

Má to vše co po EPčku můžete chtít a hned chcete víc. Těším se co přijde dál, protože kapela nemá kam jinam jít než vzhurů!

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: