0   10
0   7
1   15
0   11
0   24
0   8
1   27
0   14
0   35
0   18
0   12
0   10
0   17
0   15
0   11
0   13

PLAYLIST – ZÁŘÍ 2018

Má původní (naivní) představa o těchto playlist článcích byla taková, že by to byla měsíční záležitost podobně jako měsíční oblíbenci na jiných blozích apod. Jenže jsem hodně rychle zjistila, že poslouchám jedno a to samé dokola a tyto články by se hodně rychle změnili v průchody diskografií XY.

Ale září bylo v tomto ohledu ke mě štědré a já se zaposlouchala rovnou do dvou kapel, které jsem se vámi ještě nesdílela takže průřezy diskografiemi ještě na chvilku odložíme 🙂

I DON’T KNOW HOW BUT THEY FOUND ME – Choke

I DON’T KNOW HOW BUT THEY FOUND ME (zkráceně IDKHow) je americké indie/alternative/rock’n’roll hudební duo skládající se z kytaristy, zpěváka a muže pro všechno, Dallona Weekese, a bubeníka, Ryana Seamana. Ani jedno jméno není pro hudební fanoušky neznámým. Dallon bylo dlouhé roky basistou a tvůrčí silou pro Panic! At The Disco, kde svou působnost ukončil letos v lednu a Ryan je bývalým bubeníkem Falling In Reverse. V srpnu konečně dostali kontrakt u nahrávací společnosti tak se snad brzy dočkáme i celého alba.

I DON’T KNOW HOW BUT THEY FOUND ME – Do It All The Time

Do It All The Time je jejich první single vydaný pod Fearless Records. IDKHow veškeré hudební videa stylizují jako dlouho ztracené nahrávky z osmdesátých letech, což asi není úplně převratný nápad, ale v jejich podání to funguje. Už za Dallonovo působení v Panic! jsem si oblíbila jeho styl psaní, je hodně přímočarý a drzý a to mě v hudbě vždy baví (aka jeden z důvodů proč Pray for the Wicked je geniální album – Brendon si doopravdy pohonil ego a já mu to sežrala i s navijákem). Na jedno stranu mě stále mrzí, že z Panic! odešel, ale IDKHow za to stojí.

PALAYE ROYALE – You’ll Be Fine

Palaye Royale je kapela, které jsem dlouho nemohla přijít na chuť. Znechutili se mi před lety jejich půsebením v MTV Musical March Madness a dlouho jsem to nemohla setřást. Ale Remmington byl zpěvákem, který nazpíval soundtrack pro American Satan a od té doby mi  jako kapela leželi v hlavě. Nemohla jsem se za boha zbavit ozvěny jeho hlasu. A víme jak jsem na tom se zajímavými hlasy, že ano…

PALAYE ROYALE – Mr. Doctor Man

Mr. Doctor Man je asi neprovařenější písnička od Palaye Royale a upřímně, stále se snažím pochopit o co v té písničce jde. Toto je možná jen můj naivní pohled, ale když se řekne rock’n’roll tak toto je z moderní hudby asi nejblíž mé představě.  Z prvu mi byla jejich teatrálnost proti srsti, ale už si začínám zvykat. Muzikálně to X krát převažují.

PALAYE ROYALE – Don’t Feel Quite Right

Album Boom Boom Room (Side A) je doopravdy povedené album, nedávno vydali i Side B, ale tu jsem ještě neměla šanci si poslechnout. Většinou kapely co “objevím” zkouším na X lidech, abych zjistila jak univerzální je. S Palaye Royale jsem ale docela narazila a došla jsem postupně k názoru, že to chce osobu s relativně specifickým hudebním vkusem, aby je docenil. Pro zbytek lidí jsou “meh”.

PANIC! AT THE DISCO – Hallelujah

Týden či dva zpátky jsem projížděla P!ATD Tumblr tag a strávila minimálně hodinu v záchvatech smíchu nad memes o kapele a narazila na “rozbor” písniček Fall Out Boy, Twenty One Pilots, My Chemical Romance a Panic!. Autor to shrnul velice přesně.

Fall Out Boy – deep songs that sound happy
Twenty One Pilots – sad songs that make you want to dance
My Chemical Romance – emo songs with slightly less emo over time
Panic! At The Disco – songs about having sex that are actually pretty clear, they didn’t even try to hide it

A to mě donutilo přemýšlet.
Jednou z mých nejoblíbenějších písniček je Hallelujah a s výše uvedeným na mysli, jsem si písničku pustila a opravdu pečlivě poslouchala s ušima naladěnými pro dvojsmysly apod. A nestačila jsem se divit. Postupně jsem takto projela celou diskografii a co pět minut sbírala bradu ze země. Kolik věcí jsem léta přeslýchala… 😀

PANIC! AT THE DISCO – But It’s Better If You Do

Beze sporu jedna z mých nejoblíbenějších písniček z jejich prvnotiny A Fever You Can’t Sweat Out, která pár dní zpátky oslavila 13 let – což mi opět připomněla nejen to, že já jsem stará, ale že i oni už to nejsou puberťáci. Které alba připomínají vám, jak jste starý? Nebo tyto pocity mám sama? 🙂

PANIC! AT THE DISCO – Nearly Witches

Má obliba Nearly Witches se zrodila z vtipných kompilací Brendona, kde zpívá část textu jako Valley Girl, a také čistě proto, že Vices&Virtues éra patří k té nejlepší v historii Panic!. I když to je začátek éry předstírání že Pretty.Odd. neexistuje, což je hřích. (Pretty.Odd. bylo poslední album v originálním složení, Vices&Virtues vydali už bez Ryana s Jonem a z Pretty.Odd. hrají jen jednu písničku a to asi více či méně z povinnosti)

PANIC! AT THE DISCO – Hurricane

Hurricane je prostě neuvěřitelně chytlaváMusím se doopravdy držet abych na začátku taky netleskala a ve správných chvílích neřvala “hey hey!”. Ta živá “screamo” verze mě obzvláště baví, jeho “divoká léta” byla prostě fajn.

TO THE RATS AND WOLVES – Suburban Romance

Jestli jsem říkala, že pro docenění Palaye Royale je třeba specifický vkus, tak nevím co je třeba pro To The Rats and Wolves 🙂 Ráda bych věřila, že stačí vidět je živě (což budete mít šanci 30.3.2019 v Nové Chmelnici v Praze), ale nebudu vám to podsouvat. Já pořád nechápu toho vřeštícího Asiata, je to takový drobek a vůbec nepobírám, kde se to v něm bere.

TO THE RATS AND WOLVES – Anywhere for You

Anywhere for You jsem poprvé slyšela živě v Londýně (článek tu), donutili celý sál si dřepnout a vyskočit až na první řvací “refrén” (hráli to v trochu jiným aranžmá než na albu). Nejdřív jsem byla otrávená, nesnáším, když si předkapely vymýšlí (protože tam většinou nikdo není kvůli nim), ale sedla jsem si (i s pivem v ruce, takže tušíte, kde pivo skončilo…) a ještě než jsme dostali pokyn vyskočit, jsem byla konvertována. Bylo to parádní a stejný efekt tahle písnička měla asi na většinu sálu, protože od té doby to byl sborový zpěv.

FALL OUT BOY – I Don’t Care

I Don’t Care je jednou z písniček, které mi dlouho nic neříkaly. Přišla jsem jí na chuť až při dubnovém Berlínském koncertě a to i díky Patrickovým zabijáckým vokálům a emoji se zvednutým prostředníčkem běhajícími na pozadí. Ale hlavně text – většina FOB písniček je docela kryptická, ne kvůli hádánkám v textech, ale rychlosti v jaké je Patrick chrlí (kolikrát nechápu kdy a jak dýchá), myslím, že každý máme trochu jinou představu o tom, co vlastně říká v Sugar, We Are Going Down 🙂 I don’t care what you think as long as it is about me, the best of us can find happiness in misery. Obzvláště ta druhá část byla žhavým kandidátem na tetování.

FALL OUT BOY – I Don’t Care

Jestliže text z I Don’t Care byl kandidátem na tetování, tak Save Rock and Roll vyhrálo. Na tomto pokladu se podílel i Elton John. Živě je to naprosto neskutečná písnička (ale i na albu), už se opakuji – ale Patrickův hlas…
Na mé kůži ji napořád je verš – You are what you love, not who loves you.

A CO VAŠE NEJOBLÍBENĚJŠÍ PÍSNIČKY? OBJEVUJETE KAŽDÝ MĚSÍC NĚCO NOVÉHO NEBO SE DRŽÍTE SVÝCH OBLÍBENCŮ PODOBNĚ JAKO JÁ?

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: