0   10
0   7
1   15
0   11
0   24
0   8
1   27
0   14
0   35
0   18
0   12
0   10
0   17
0   15
0   11
0   13

Kenneth Harris (P!ATD) aneb zneužívání slávy

Publikování tohoto postu stále a stále oddaluji.

Leží mi to v hlavě už skoro týden ale stále mám pocit, že jsem pořád moc naštvaná, moc zaujatá, moc zainvestovaná. Ale konečně jsem si řekla fuck it.

A tak mi dovolte abych Vám nastínila scénu.

Sobota ráno, sedím ve vlaku v spokojené podzimní náladě a s horkou kávou v ruce projíždím Tumblr. Na Tumblr sleduji jen fan blogy a den před tím bylo zahájení iHeartFestivalu takže jsem si prohlížela fotky a videa z rozhovorů a vystoupení (především Panic! At the Disco).

Když najednou narazím na konverzaci X lidí o něčem s krycím názvem Kenny-thing. Najdu odkaz na vlákno na Twitteru a nevěřím svým očím.

Kenneth (zkráceně Kenny, ale toto se snažím omezit, protože… no uvidíte sami) je/byl tour kytarista pro Panic! At The Disco od roku 2012/13. Ale 22. září kapelu opustil/byl vyhozen.

Jestli vám jsou proti srsti zmíňky sexu, sexuálního nátlaku a vydírání, tak zvažte zda chce ve čtení pokračovat.

Proč byl vyhozen se ptáte?

V pátek se objevili první obvinění a screenshoty konverzací mezi jím a nezletilými fanynkami, které byly krajně nevhodné. Žádosti o fotky, podané takovým způsobem, že je jasné, že očekával mnohem víc než selfie a sexuální narážky.

90% lidí, kteří jejich zkušenosti Kennethem zveřejnili, také zmínili, že jim v době těchto konverzací bylo 15-16 let. Kennethovi táhne na 40.

V tom největším a nejobsáhlejším vlákně X lidí označilo účty Panic!, Brendona a jejich nahrávacích společností. Já si ale byla jistá, že i bez označení, by se toho Brendon domákl hodně rychle a Kenneth by o moc déle nežil. (Celá kapela (čti Brendon) je totiž až nezvykle všímavá toho, co se děje v jejich fandomu)

Dopoledne jsem si částečně dělala srandu, že Kennetha v březnu asi neuvidím, ale rychlost jejich reakce mě překvapila. Vlákno na Twitteru je z pátku, já to četla v sobotu ráno a v sobotu večer Panic! oznámili, že Kenneth Harris s nimi dál nebude vystupovat z “osobních důvodů”. Celý den se ve mě mísily pocity naštvání, znechucení atd., ale po tom oznámení, jsem byla i pyšná, jak to zvládli. Situaci řešili okamžitě, nečekali až to přejde a hlavně (!!) věřili obětem.

Já už se kvůli podobné aféře rozčilovala před lety, když něco podobného (ale horšího) zasáhlo ve velkém měřítku YouTube. A v sobotu jsem se samozřejmě rozčílila znovu. Byla jsem vzhůru do tří ráno a pročítala si všechny ty příběhy, screenshoty a komentáře a bylo mi víc a víc zle.

Nejen z jeho činů, ale i z lidí, kteří ho obhajovali a vinily ty holky.

  1. Žádné VICTIM BLAMING
    • lidé se snaží vytvořit takové prostředí, aby se oběti nebáli sdílet své příběhy. Tak buď obětěm věřte a podpořte je nebo MLČTE.
  2. Neomlouvejte takové věci slovy “kluci budou kluci”
    • k tomuto snad nemám ani komentář, do teď se držím abych na jeden komentář v tomu duchu nereagovala. Zněl asi takto “kriste takovýho povyku, kvůli tomu, že si chtěl smočit… víš co”. Ne ne ne ne a NE. Není to o tom, že “kluci budou kluci”, ale o tom, že jsou výchovou vedeni k tomu, že takové chování je v pořádku.
  3. Žádné že “tak neměly na jeho zprávy reagovat”
    • toto mi v tomto případě vadí asi nejvíc. Ono se to strašně snadno řekne, ale když vám oblíbená celebrita/muzikant věnuje pozornost, lichotí vám atd tak je strašně těžké říct NE. Nechcete je zklamat, být nevděční apod. Je to fucked up, ale ať to zní sebehloupěji tak taková je realita. Mě je 23 a jsem si plně vědoma toho, že u některých lidí bych s tím měla problém i dnes. Tak si představte jak to zamává s patnáctiletou holkou.

Hodně lidí také argumentovalo tím, že je normální, že kapely mají groupies. Já jsem “vyrostla” s kapelou, která se tím netajila a s groupies nemám žádný problém. Ale mezi tím, co dělal Kenneth a groupies je jeden zásadní rozdíl (…dobře, jejich víc).

Kenneth tahal nahé fotky z NEZLETILÝCH a nejen to, snažil se je guilt-trip do toho, aby mu je poslali. Nejen, že by byl/je potencionálně byl držitelem dětské pornografie, ale více či méně je tak vydíral. Not cool. Tím nechci říct, že groupies jsou vždy zletilé, ale vždy je tam oboustraný souhlas.

Jestli mi je ještě někoho líto, tak je to Brendon a zbytek kapely. Už tolik lidí ho/kapelu opustilo a teď, když to konečně vypadalo, že se sestava ustálila tak přijde i o Kennetha. Nedokážu si představit, jaký to je pocit, když se z vašeho blízkého přítele vyklube úchyl.

Den před tím byli všichni spolu na jevišti a pak se na ně sesype toto jak hromada cihel. Neustále přemýšlím na jednou věcí – kdy a jak se to dozvěděl(i) a jaká byla Brendonova prvotní reakce. Jestli to už věděl(i) na podiu tak na nich nic nebylo poznat, za což je obdivuji, protože já se na Kennetha nemůžu ani podívat.

Stále čekám až Panic! vydá nějaké obsáhlejší vyjádření co, proč a jak. Protože slečna, která to celé odstartovala, zmínila, že se toho v pozadí dělo víc a já jsem prostě zvědavá. A hlavně si myslím, že si obsáhlejší vysvětlení zasloužíme.

Už mě doopravdy nebaví, když se z veřejně známých lidí klubou úchylové, násilníci atd. Do teď se mě to nikdy netýkalo, zatím closest to home byl Kevin Spacey a to jen proto, že si myslím, že je to geniální herec a House of Cards jeden z nejlepších seriálů, co se kdy objevil na obrazovce. A teď během pár dní vybouchl Kenneth a poté i Børns…

Vždy jsem se zatím smála ostatním šokovaným fanouškům, že mě se to nemůže stát, protože narozdíl od nich fandím dobrým lidem.

Karma mě teďka pěkně kousla do zadnice.

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: