JULY PLAYLIST

Červenec byl pro mě hudebně hodně jednotvárný – Panic! At The Disco na konci června vydali nové (geniální) album a já neposlouchala téměř nic jiného spolu s jejich staršími písničkami, takže se předem omlouvám ze přehršel Brendona Urie (ale to snad nemůže nikomu vadit).

Už je snad jasné, že jsem přerostlé EMO děcko a podle toho i vypadají mé playlisty. Sama jsem si to přiznala teprve nedávno, takže se tím žánrem postupně prokousávám a postupně objevuji nové a nové kapely (což vůbec nemám zapotřebí, ale aspoň budu mít co postovat na Tumbrl, že?).

Mám období, kdy jsem posedlá určitými písničkami a pak je zase hodně dlouho nemusím slyšet a můj nejhranější playlist vypadá momentálně nějak takto:

PANIC! AT THE DISCO – KING OF THE CLOUDS

Jedna z mých nejoblíbenějších písniček z nového alba Pray For The Wicked (ikdyž to celé album je plné mých oblíbených písniček…).

Zaujala mě už jen historka jak tato písnička vznikla.  Brendon byl high as a kite a blábolil, jeho kamarád to sepsal a vznikl z toho King of the Clouds.

PANIC! AT THE DISCO – HOUSE OF MEMORIES

Není to ta nejživější ani nejchytlavejší písnička. Ale moc se mi libí (stále se měnící) rytmus a jak je již zvykem text – nechává mi v hlavě úplně jasné obrázky, což se mě osobně moc nestává.

Baby, we built this house on memories
Take my picture now, shake it till you see it
And when your fantasies become your legacy
Promise me a place in your house of memories.

PANIC! AT THE DISCO – LYING IS THE MOST FUN GIRL CAN HAVE WITHOUT TAKING HER CLOTHES OFF

Za poslední měsíce jsem trochu spadla do Panic! At The Disco rabbit hole. Ještě donedávna jsem znala jen jejich poslední album, Death of Bachelor, a to nové, Pray for the Wicked. Jejich starší alba tedy otevřeli úplně jiný level. Každé je kompletně jiné. A Fever You Can’t Sweat Out je “typické” EMO album z roku 200X, Pretty.Odd je hodně ovlivněné Beatles atd. Lying Is The Most Fun Girl Can Have Without Taking Her Clothes Off je z jejich debutového alba, Fever You Can’t Sweat Out, a je to “typický” (peprný) EMO love song.

K této písničce asi nemám co říct a k textu už vůbec ne. Sladkou nevědomostí byly chvíle, kdy jsem textu nevěnovala pozornost, ale od doby co jsem si ho přečetla už ho nemůžu dostat z hlavy. V tom nejlepší slova smyslu.

Where the shock sets in and the stomach acid finds a new way to make you get sick. Zrovna jsem četla slavnou MILK fan fikci, když tahle písnička začala hrát… jaká ironie. Věřte mi, v tu chíli si obsah mého žaludku nemusel hledat novou cestu. To obrazy co to zanechalo v mé paměti jen tak nezmizí. Čtěte jen na vlastní nebezpečí a nečtěte vůbec pokud si nechcete zkazit přátelství Brendona s Ryanem, uff.

FALL OUT BOY – STAY FROSTY ROYAL MILK TEA

Typický FOB sound, ale zároveň na ladí i s jejich novou, lehce elektroničtější image. Neuvěřitelný životabudič na koncertě, ty kytarové rify cítíte až v kostech, vibrují vám i oční bulvy – pecka. MANIA je asi mé nejoblíbenější Fall Out Boy album.

A tak celkově 2018 je rok zatím velice plodný na nová a výborná alba – Black Veil Brides, Tokio Hotel, Panic! At The Disco, Fall Out Boy…

MY CHEMICAL ROMANCE – PLANETARY (GO!)

Nebyla bych správné EMO děcko, kdybych neposlouchala MCR, že?

Opravdu pečlivě se vyhýbám Welcome to the Black Parade, protože ta úvodní G note je… bolestivá, při nejlepším. I když to je můj “problém” s většinou starých MCR písniček. Stále jsem se nesmířila s tím, že se rozpadli a tak jejich klasiky nemůžu ani slyšet. Welcome to the Black Parade, Famous Last Words, Helena… Krapet moc traumatické na každodenní poslouchání 😀

O MCR koncerty jsem přišla a asi už je dohromady nikdy neuvidím (ale stále doufám), ale o to víc si užívám když se objeví jako autoři na CDčku jiného umělce (viz Gerard a Andy Black) nebo s ním rovnou vystoupí (viz Mikey a Andy Black – ake poprvé co jsme viděla Mikeyho se usmívat).

FALL OUT BOY – CHURCH

If you were church, I’d get on my knees, confess my love, I’d know where to be, my sancturay, you’re holy to me. Toto si odškrtává všechny položky na seznamu – skvělý text, skvělá melodie, úžasný hlas a zní to skvěle i živě. ANO, PROSÍM!

THREE DAYS GRACE – VILLAIN I’M NOT

3DG vydali nové album již někdy v dubnu/květnu (?), že bych z něj byla extra hotová to se říct nedá – písničky mi upřímně splývají do jedné, sice žádnou z nich vyloženě nenávidím, ale zároveň si žádnou nepamatuju.

Z této jediné si pamatuji text z nějakého důvodu a tak si jí pouštím nejčastěji – posledních pár týdnu tak relaxuji; písničky na plný pecky, meloun/víno + tekuté víno, jenom fairy lights, broukání si a pohoda. Jedinou nevýhodou této relaxace je, že ten čas strašně uteče, člověk se ani nenadá a jsou dvě ráno.

RONNIE RADKE FT. ANDY BIERSACK – ASSHOLE

Na tuto písničku mají lidi jeden ze dvou názorů – buď je nenávidí nebo milují. Já patřím k těm druhým, ta písnička je tak strašná až je geniální a Andyho hlas to zachraňuje. Už se opakuju, ale Andy by mohl odřikávat Zlaté Stránky a já bych to ráda poslouchala.

K Falling In Reverse (kapela jejíž součástí je Ronnie Radke) jsem propracovala až docela nedávno tak uvidíme 🙂

ANDY BLACK – DROWN ME OUT

Už se psychicky připravují na nové Andy Black album příští rok (i když vůbec nevím jak to udělám).

Andy Black = Andy Biersack = Andy Sixx (pro ty opravdu oldschool EMO). Jenom když mluví tak mám husí kůži z jeho hlasu a to nepřeháním. Barva jeho hlasů pro mě dělá divy. A ač je Andy Black hudebně hodně jiný od jeho hlavního projektu, Black Veil Brides, a bez mučení se přiznám, že jsem toho hodně bála – tak výsledek je dost dobrý.

Mojí mamku je hodně těžké dostat k tomu, aby se jí to co poslouchám líbilo. Ale u dvou se mi to povedlo – u Panic! At The Disco a Andyho. I když bych nebyla překvapená, kdyby se jí líbily jen jejich hlasy.

FALLING IN REVERSE – LOSING MY LIFE

Falling In Reverse patří k mým posledním objevům. Slyšela jsem o nich už před lety, ale nikdy jsem se nedonutila jim dát šanci. Ať už kvůli kontroverzi, která obklopuje/obklopovala jejich zpěvákava nebo proto, že jsem si myslela, že jejich hudba nebude nic pro mě.

Za to, že jsem jim vůbec dala šanci, můžu poděkovat Spotify. Po konci mého playlistu začali hrát random písničky a The Drug In Me Is You právě od Falling In Reverse byla jednou z nich.

 

JAKÉ PÍSNIČKY JSTE ZA ČERVENEC NEJVÍCE POSLOUCHALI VY?

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: