Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

“Každodenní” make-up + ROK BEZ MAKE-UPU


Již je to oficiálně více než rok, co jsem přestala pravidelně nosit make-up.

Pár let zpátky (ba i ten rok) by to pro mě bylo naprosto nemyslitelné, dříve bych vůbec nevystrčila nos z domu nenalíčená, natož abych se setkala s Tokio Hotel jen v řasence. To bych se byla propleskla. Ale víte, co je na tom nejhorší/nejlepší? Že to na té fotce vůbec není vidět, že bych neměla make-up (jediné co poznáte je, že jsem měla, lidově řečeno, naváto). Jak na profesionální fotce s bůhvíjakým rozlišením ani na selfies.

Pravidelně používam asi jen řasenku a kolikrát ani to ne, už i těch 5 minut, co zabere její aplikace, mě otravuje a já si radši o 5 minut přispím. Byla jsem zvyklá vstávat minimálně hodinu před tím než jsem musela odejít, nyní se to zkrátilo na 20 minut předem a zvládám to i rychleji, pokud si den předem připravím oblečení. Což při pracovní době od 8 se docela hodí přispat si až do 7 a stejně to stihnout do kanceláře včas.

Lenost je hrozná vlastnost, ale někdo se to docela hodí 😉

Nastane-li situace, že se chci nalíčit a pro jednou vypadat jako člověk a né jako zombie tak sahám v 95% času po této skladbě produktů.

NYX HD make-up je jeden z mých nejoblíbenějších, plnohodnotnou recenzi najdete TU. Střední až plné krytí, ale přitom je na pleti neuvěřitelně lehký a nevypadá jako maska. Za ty měsíce, co ho používam, jsem však zjistila že má tendenci trochu zvýrazňovat sušší místa, ale na druhou stranu tento problém jsem měla jen při aplikaci štětcem a ne při použití beauty blenderu.

Catrice Liquid Camouflage používám bez přestávky již minimálně 3 roky, možná i déle. Koupila jsem si ho poté, co ho lidi začali přirovnávat k UD Naked Skin (který jsem v tu dobu měla a milovala). A lidi se pro jednou nepletli. Mě vyhovuje dokonce ještě víc než Naked Skin a hlavně ten cenový rozdíl je k nezaplacení.

Catrice Nude Illusion sypký pudr byl impulse buy před loňským dubnovým koncertem Tokio Hotel. V den koncertu jsem rozflákala pudr a rychle něco potřebovala, sypký pudr od NYC v nejbližší drogérce neměli a tak jsem sáhla po dalším nejlevnějším. Mohlo to dopadnout naprosto tragicky a já mohla mít na fotce královský flashback, ale vše dobře dopadlo a já na něj od té doby nedám dopustit.

Benefit Dallas tvářenka je bezedná. Doopravdy bezedná. Mám jí přes dva roky a snad tam ještě není ani ďůlek. Spíše než jako klasickou tvářenku jí používam jako bronzer a jako lehčí konturu, jelikož to není zrovna nejvhodnější tvářenková barva pro bleduli jako jsem já.

The Balm Mary-Loumanizer je již také stálice mé kosmetické taštičky. Koupila jsem si ho ještě na střední, takže ho mám už minimálně 4 roky. A taky to na to vypadá, víčko kompaktu mám ulomený a poškrábaný, ale vnitřek drží jak židovská víra,  ani ďůlek tam ještě není (a to je co říct)

L´Oreal Paradise Extatic řasenka je momentálně mým oblíbencem. Recenzi si na ní můžete přečíst ZDE.

Rok bez make-up a mé pleť vypadá lépe než nikdy před tím.

Sjednocený tón pleti byl před rokem naprostá utopie. Ale nyní to vidím poté co se nalíčím, že to trvá dva nebo tři dny než se pleť opět uklidní a nevypadá flekatě. Což je jeden z důvodů, proč se podkladu apod snažím vyhýbat.

Rozdíl vidím i na svých řasách. S řasami jsem nikdy neměla problém, vždy jsem je měla relativně dlouhé a hlavně husté, ale každodenní nošení řasenky se na nich muselo podepsat i když jsem si ničeho nevšimla. Nyní nosím řasenku jednou, maximálně dvakrát týdně a mé řasy to oceňují. Nejsou o moc hustší, ale delší a to znatelně.

Před rokem jsem měla začínající ekzém pod levým okem, který zaplaťpánbůh zmizel – to už bych se šla střelit, kdyby se to rozjelo i tam. A přikládám to nejen změně jídelníčku (who would have thought that normální mléko většinou nezpůsobuje ekzém u dospělých, ale sojové mléko je pravděpodobnější pachatel), ale i omezení make-upu.

Na jaký produkt nedáte dopustit vy pro každodenní použití? Dokážete si představit se vůbec nelíčit? Zkoušeli jste to někdy?

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: