Bullet Journal set-up

Hezké nedělní odpoledne!

Už neuvěřitelně dlouho se snažím najít diář/plánovací systém, který by mi vyhovoval. Troufám si říci, že jsem snad vyzkoušela všechny možné diáře – kroužkové, Erin Condren, Happy Planner… A poslední co mi chybělo ocheckovat byl bullet journal.

Na bullet journal jsem si pořídila typický Leuchturm1917 s tečkovanými stránkami. Výhodou tohoto sešítku je, že na začátku knihy máte prázdné stránky s tabulku pro vytvoření obsahu, který se Vám u sešitu tohoto rozsahu bude určitě hodit.

Bullet journal jsem se rozhodla věnovat především blogu a dalším mým internetovým aktivitám, protože v práci nic plánovat nepotřebuji, maximálně si poznamenám kdy mám odpolední a můj sociální život je hluboko pod nulou, takže taky nic moc extra plánování.

Kouzlo bullet journalu je, že si můžete nakreslit kalendář jaký chcete a každý měsic si nakreslit trochu jiný než najdete ten co Vám vyhovuje.

 

 

 

 

 

Jedním z mých předsevzetí na rok 2018 je najít si nějakou rutinu pro blogování. S pravidelnou pracovní dobou, žádnou školou či otravnými nočními mám konečně čas se blogu pořádně věnovat a v roce 2018 doufám, že blog poroste.

Nejsem nijak velký perfekcionista, ale jedna věc co mě vytáčí do vývrtky je škrtání v diáři. Sice v diáři používám už přes dva roky gumovatelné pero, ale i tak to nechává stopy a to je dost na to, aby mě to štvalo. Takže pokud si nejsem jistá, že se něco stane apod. tak si do diáře lepím na postits lepíky.

Takto momentálně vypadá můj měsíční přehled na leden. Plánuji se třemi příspěvky týdně a vzhledem k tomu, že jsem pondělí-pátek od 8 do 17 v práci, tak si to potřebuji rozplánovat a pokud možno vše dokončit víkend před daným týdnem.

V lednu jsem se rozhodla pro menší měsícíční kalendář než v prosinci. Zjistila jsem, že tolik prostoru v měsíčním kalendáři nepotřebuji a tak mi to zabíralo zbytečně moc místa a druhou půlku dvojstránky jsem raději věnovala prostoru pro poznámky.

Ikdyž mám veškeré příspěvky rozplánované již v měsíčním kalendáři tak toto rozložení mi přijde ještě o něco přehlednější a můžu si zde odškrtávat co všechno je třeba pro daný příspěvek udělat – P – photos, T – text, S – scheduled, F – facebook, T – twitter, L – live. Pro budoucí měsíce to omezím jen na jedno rozložení, ale musím nejdříve zjistit, které mi vyhovuje více.

Poslední stránkou (mimo týdenní plánovače) je tento přehled uplynulého a nadcházejícího měsíce. Za uplynulý měsíc chci sledovat statistiky co se sledovatelů na Instagramu, shlédnutí blogu apod. týče. Dále i 5 nejpopulárnějších příspěvků, největší zdroj návštěvníků, ale třeba i nejlikovanější obrázek na Instagramu.

Toto by mi mělo pomoci, zjistit co se čtenářům líbí nejvíce, abych se na to téma v budoucnu mohla více zaměřit.

A přehled pro budoucí měsíc mi dá prostor pro stanovení cílů pro Instagram, celkových návštěv blogu atd a zbytek stránky je věnovaný to-do-listu pro největší oblasti mé aktivity.

JAKÝ JE VÁŠ OBLÍBENÝ DIÁŘ? ZKOUŠELI JSTE BULLET JOURNAL?

 

Sdílet:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: