Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

Mýty v péči o pleť


Jsme konstantě obklopený neuvěřitelně znějícími marketingovými tahy kosmetických společností, babskými radami a desinformacemi. Mýty v péči o pleť jsou všude a mnohé považujeme  za legitimní.

Dneska se podíváme na pár věcí, které nejsou až tak pravdivé.

Alkohol do péče o pleť nepatří, vysušuje pleť

Jenom občas! Alkohol se v kosmetice vyskytuje v mnoha variacích. Ano, některé z  nich pleť vysuší, ale například některé z “mastnějších” alkoholů jsou pleti prospěšné a jsou dokonce emolienty. Denaturovaný a SD (speciálně denaturovaný) alkohol jsou vysušující, ale například cetyl, stearyl a cetearylalkohol jsou pro pleť vhodné.

Recenze na produkty bez alkoholu:  – THE ORDINARY AHA 30% + BHA 2% PEELINGOVÝ ROZTOK

THE ORDINARY AHA 30% + BHA 2% PEELINGOVÝ ROZTOK

THE ORDINARY AHA 30% + BHA 2% PEELINGOVÝ ROZTOK

Mastnější pleť stárne “lépe” než pleť suchá

Je sice pravda, že lidé s mastnější pleťí mají méně jemných vrásek, ale zároveň více náchylná k větším pórům a hlubokým vráskám. Normální až suchá pleť má obvykle menší póry a tak vypadá hladší, jemnější. A jemněji vypadají pleť je na oko i mladší.  Navíc, stárnutí pleti nemá nic moc dělat s produkcí mastnoty, ale s kolagenem a ztrátou elasticity.

Pigmentové skvrny způsobuje jen slunce samotné

I když budete plavat v SPFku tak Vám to nepomůže. Vědecký výzku prokázal, že teplo samo o sobě stimuluje tvorbu melaninu. Takže bohužel ani schovávání se ve stínu, Vás od pigmentových skvrn nemusí zachránit.

100% přírodní/organické/bez chemie

Bohužel, beauty průmysl je stále z větší části neomezený nařízeními či zákony a tak firmy se mohou chlubit, že jejich produkty jsou přírodní či organické, i když položky z jejich složení viděli přírodu jen a jen z rychlíku a leckdy ani to ne. Také mohou používat označení “přírodní” i když složky byly derivovány z nějakého přírodního zdroje. Například laurethsulfát sodný je získávaný z kokosových ořechů, čili kosmetika obsahující tento sulfát může být označována jako přírodní. A co se chemie týče, tak konec konců i voda je chemická sloučenina a je obsažena ve většině produktů.

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: