Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

Jak na vlastní latexové jizvy apod.


Halloween se poslední roky nese vždy ve znamení šílených masek, (hekto)litrů krve a pravidlem se také stávají latexové či pěnové jizvy, výrůstky a podobně. V ČR je jejich výběr stále velmi omezený a jejich kvalita nevalná (viz. moje recenze nejen-FX produktů od Smiffy’s). A úplně nejhorší je když si něco vymyslíte a pak to nemůžete sehnat.

Určitě nejsem sama, která kolikrát na IG nebo Facebooku narazí na zrychlené video slečny s návodem na FX makeup a vy jenom žasnete. A v duchu závidíte, protože prostetické kousky jako použila ona nemůže nikde sehnat. Ale tomu je konec.

Latexové jizvy, výrůstky a já-nevím-co-ještě si můžete vyrobit doma. A jediná speciální přísada, kterou doma pravidelně nemíváte, je latex. A právě tomu jak na to se dnes podíváme na zub.

Potřebujete:
 • tekutý latex
 • hladkou mouku
 • 2 mističky
 • lžíci, špachtličky, prsty
 • trpělivost
Jak na vlastní latexové jizvy apod.

K vlastnímu latexovému výrobku doopravdy potřebujete jen latex a hladkou mouku. A pak samozřejmě nějakou mističku a lžící na zamíchání. Pokud podobně jako já pracujete s latexem s obsahem amoniaku tak se ujistěte, že jste v dobře větrané místnosti, jinak to může být docela bolehlav. Nebo se rozmazlete a pořiďte se latex bez amoniaku (rozdíl v ceně je cca 200,-).

A také se ujistěte, že nemáte alergii na latex, vyrážka a zarudnutí není Halloweenský kostým, který byste chtěli.

Jak na vlastní latexové jizvy apod.

Příprava latexové pasty

Do mističky nalijte latex, odhadnou správné množství je oříšek, ale raději se latexové pasty vyrobte víc než míň. S pastou různých konzistencí, protože nikdo to netrefíte stejně, se pracuje shledávám docela těžce. A pak do tekutého latexu po troškách přidávejte mouku. S moukou pomalinku. Pasta se Vám zdá pořád řidká a pak najednou boom – máte cement. Raději 5 minut přisypávejte mouku a promíchávejte než abyste ředili, to jde taky ztuha.

Konzistence pasty záleží na Vás, vyzkoušejte s čím se Vám nejlépe pracuje. Pro mě je ideální konzistence někde kolem těsta na halušky.

Tvarování

Pak se vrhněte do tvoření! Vlastní jizvu atd si můžete vyrobit na jakémkoliv rovném povrchu (pokud máte v plánu něco elaborovanějšího tak bych asi doporučila vyrobit si odlitek obličeje, aby Vám Váš výrobek padl jako ulitý).

Ke tvarování jizvy můžete použít jak prsty tak jakýkoliv jiný nástroj (různé špachtličky apod). Do extra mističky si odlijte trochu samotného latexu a svůj prst či nástroj v něm vždy namočtě, latexová pasta se Vám díky tomu nebude lepit k prstu a bude se Vám s ní lépe pracovat.

Jak na vlastní latexové jizvy apod.

 

Ujistěte se, že vaše okraje jsou dostatečně tenké a ztracené. Toto Vám následně pomůže při aplikaci a přebytečný latex můžete vždy odstříhnout.

Poté už je na řadě jenom čekání. Tlustčí kousky dopo

Jak na vlastní latexové jizvy apod.

Já si mimo jiné také upravila své koupené rohy, které měly poměrně tlusté okraje. Pomocí pasty a latexu jsem jim rozšířila základnu a okraje pak pečlivě ztratila.

Aplikace

Před aplikací na Vás čeká poslední zkouška ohněm. Do této chvíle jste úspěšně dostali zaschlý latex z nádobí, zpoza nehtů a pravděpodobně toho máte akorát tak dost. Ale ještě musíte dostat Váš výtvor na vlastní obličej.

Vemte si k ruce sypků pudr nebo již osvědčenou mouku a nějaký větší štětec. A pomalu začněte odlupovat váš výtvor z podložky a odloupnutý usek vždy zespoda zapudrujte, jinak by se Vám to slepilo k sobě a to nechceme.

K vlastní aplikaci, tj. přilepení, můžete použít buďto latex nebo spirit gum. A následně pomocí houbičky s latexem můžete ještě více ztratit okraje vaší protetické jizvy.

A teď už Vám chybí jen trocha barev, krve a jste připravený vyděsit Vaše okolí!

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: