Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

FX make-up od Smiffy’s // Recenze


Pokud si v Česku chcete pořídit FX make-up za dostupné ceny tak na výběr moc nemáte. Buďto musíte objednávat přes internet a nevím jak vy, ale já make-up přes internet nakupuji nerada; nebo si musíte vybrat z velmi omezené selekce Make-up Revolution (mají 4-5 produktů a nic FX). A pak samozřejmě Smiffy’s a tomu podobné společnosti.

A právě Smiffy’s se dneska mrkneme na zoubek 🙂

S jiným FX produkty než s těmi od Smiffy’s jsem nikdy nepracovala a jsem s jejich produkty velmi spokojená. Když porovnáme cenu a výkon tak není téměř o čem debatovat. Jediný produkt, který je nepoužitelný je jejich spirit gum – tím nepřílepíte ani pírko na déle než 5 minut a o lepení latexových jizev si nechte zdát.

Z brigády mám vyzkoušené co funguje a co ne, plus hromadu “fundovaných” recenzí slýchám i od zákazníků.

umělá krev- 89-135,- za kus

Ah, umělá krev. V nabídce Smiffy’s je několik verzí, od klasické v tubičce, po gelové nebo dokonce i v rozprašovači. Dají se sehnat i téměř půllitrové kanystry. Z mého pohledu se na umělé krvi nedá nic moc zkazit a jediné co možná v nabídce Smiffy’s chybí je sražená umělá krev. Zatím všechny jejich krve jsou tekuté a zářivě červené.

Co jsem ale pocítila minulý rok na vlastní kůžu je neumyvatelné zabarvení kůže. Týden před Halloweenem nosíme i v práci kostými a ve volných chvílích blbneme s všemožným makeupem (přeci jen se lépe prodává něco co máte na sobě). A já si naivně přilepila na krk jizvu a zalila jí umělou krví, kterou jsem následně rozpatlala kolem dokola. A pak jsem s načervenalým krkem chodila ještě asi týden… Pokud se chcete vykoupat v umělé krvi tak to nedoporučuji, nebo aspoň zakryjte veškerou kůži, která s krví přijde do styku, make-upem, latexem… prostě mějte vrstvu něčeho mezi Vaší kůží a krví.

Tekutý latex – 109,-

A stejně tak i tekutý latex se dá sehnat ve větších baleních – jen si s ním před koupí zatřeste ať si jako já nekoupíte tuhý latex. Jejich klasický latex obsahuje jisté procento amoniaku, ale pokud ho potřebujete více tak jedna z verzí latexu ve větším balení je i bez amoniaku.

Basic FX vodou-ředitelné barvy – 109,- kus

Jestli lidem něco doporučuji horem dolem tak to jsou tyto barvy (obzvláště oproti barvám v tubě co Smiffy’s nabízí – ty jsou vhodné leda tak pro look Jokera, protože praskají; a paletkám, o kterých bude řeč za chvilku). Tyto barvy fungují na principu vodovek, musíte je smíchat s vodou a čím více vody použijete tím méňě intenzivní barva. Z mé zkušenosti se s bílou pracuje nejhůře, protože mi přijde o něco méně pigmentovaná než ostatní a tak získat 100% bílou plochu je docela oříšek. Je to dosažitelné, ale je to fuška.

Barvy moc dobře nezasychají takže určitě doporučuji zapudrovat transparentním nebo bílý pudrem, ať se na Halloweenské party hned neroztečete. Ale vzhledem k této vlastnosti je velice jednoduché vytvářet přechody mezi barvami

paletky – kolem 150,- za kus

Nemůžu říct, že by tyto paletky byly nekvalitní nebo nesplnili účel. To zase jo, barvu z těch kalíšků dostanete, ale otázka je jak intenzivní. Ač to není na balení výslovně napsané tak tyto paletky jsou spíše pro děti. Nemusí se míchat s vodou, reagují čistě na teplo prstu, ale to krytí a celkově pigmentace není nic moc. Ale musím uznat že ta vícebarevná paletka nebyla úplně marná – všechny ty barvy měly hezkou pigmentace a když se navrstí na ty FX barvy zmíněné výše tak budou fungovat.

ďáblovy rohy – 249,-

Z jejich umělých jizev apod jsem lehce rozpačitá. První a zásadní problém nastává s lepením – spirit gum prodáváný zvlášť je na prd a lepidla prodávána společně s jizvou v balení také většinou nejsou nic moc nebo. Takže pokud nemáte po ruce spirit gum od jiného výrobce, který skutečně lepí, tak Vám nezbyde nic jiného než kombinovat lepidlo na řasy a a ještě to jistit latexem. Další věc, co pozoruji obzvláště u těch levnějších jizev je tloušťka okrajů, jsou velmi silné a tímpádem se vám budou hůře ztrácet do kůže. Tady u těchto rohů to také pozoruji, ale rozhodně ne do takového měřítka jako u těch ostatních.

Na moje čelo jsou každopádně až moc velké takže je budu muset trochu ostříhat.

Na příští týden chystám last minute cenově dostupné Halloweenské looky, u kterých mimo jiné využiji výše zmíněné produkty 🙂

 

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: