Confidence and self-love ft. black lipstick

Černá rtěnka pro mě dlouho byla něčím nemyslitelným. Ty pohledy kolemjdoucích a ta barva sama o sobě…

Já taková bledule… jak můžu v takové barvě vůbec vypadat naživu. 

Pro ilustraci mé bledosti. V sobotu jsem byla na brigádě. Paní přišla pro nějaký FX make-up a ptala se mě na rozdíl mezi vodou-ředitelným a obyčejným bílým make-upem. A jak jí vysvětluju jak ten vodou ředitelný používat tak se na mě podívá a povídá: “A ten teď máte na sobě?” Já se zarazím, nervózně se zachichotám a “Ne, já jsem mrtvolně bledá od přírody”

Dlouho jsem se bála vyjít z domu i ve výrazně červené rtěnce. Mé sebevědomí bylo na nule po letech šikany na gymnáziu. Každý pohled, který o mne jen zavadil, odpálil v mé hlavě lavinu pochybností o sobě sama a se 100% jistotou znamenal, že mě ten dotyčný soudí až za hrob.

Takhle se nedalo existovat.

I po přechodu z gymnázia na klasickou střední  a opuštění těch co mě šikanovali, mé problémy pokračovali. Plně jsem se z toho dostala až na vysoké a odchodu do Prahy. Kompletně noví lidé, nikdo neví, co jsem nechala za sebou v Ústí – čistý štít.

Sebevědomí a sebeláska Vás netrefí mezi oči hned. Potřebuje to čas.

Černá rtěnka je statement sama o sobě a tak se hodí zbytek make-upu utlumit, alespoň pro běžné nošení.

Jeden den jsem rtěnku zkombinovala jen s řasenkou a vypadala jsem mrtvě a trochu moc EMO na můj vkus. A tak druhý pokus byl s linkami. To vypadá mnohem lépe. Jeden z mých pokusů také neobsahoval make-up, ale černá rtěnka vytáhne veškeré nedokonalosti v pleti a tak jsem viděla snad i pupínek, který se vyrašil až o týden později.

NYX HD Studio Photogenic make-up v odstínu Nude // Catrice Liquid Camouflage korektor // Catrice Nude illusion sypký pudr // Dermacol duo tvářenka a rozjasňovač // TheBalm Mary-Lou Manizer rozjasňovač // NYX Single oční stín v odstínu Tweed // NYX That’s the point oční linky ve verzi A Bit Edgy // NYX konturka na rty v odstínu Black Berry-Black // NYX Liquid Suede tekutá rtěnka v odstínu Alien

Sdílet:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: