0   10
0   7
1   15
0   11
0   24
0   8
1   27
0   14
0   35
0   18
0   12
0   10
0   17
0   15
0   11
0   13

Nová životní po-státnicová etapa

Po kratší odmlce jsem zpět u internetu a nyní si již můžu oficiálně před jméno psát zkratku Bc.!
 
Byly to nervy, nevyhnula jsem se ani dramatickému meltdown dva dny před, kdy jsem hystericky brečela mámě do telefonu, ale nakonec jsem až v šoku jak jednoduché to ve skutečnosti bylo. Zkušební komise sice nebyla dle mého gusta, s předsedou jsem měla nepříjemné setkání už na zkoušce ve druháku, kde mi řekl, že zním jako amatér protože nemám britský/americký přízvuk. Takže jsem podobný encounter čekala i u státnic, obzvlášť co jiné slečně s úžasným, lehce irským přízvukem řekl, že zní jako malé děcko. A ono nic! Dokonce jsme spolu diskutovali cestování po světě za prací poté co mi předal potvrzení o složení zkoušek. Neuvěřitelné.

Seděla jsem na náměstíčku už od 8 ráno, i když jsem na řadu šla až těsně před druhou, a vzájemně jsme si s ostatními vyprávěli jednotlivé otázky a porovnávali naše výpisky. Byli jsme až podezřele veselí, v jeden moment jsem až brečela smíchy. Smích nás trochu přešel, když to první osoba z naší skupinky nedala.

Samozřejmě jsem měla stále pocit, že nic nevím a i teď vím se 100% že kdybych si byla vytáhla cokoliv spojeného s USA tak jdu v lednu znovu. Dny předtím jsem si dělala srandu, že si budu vymáčet ruce ve svěcené vodě, protože budu potřebovat veškeré své štěstí a všechny svatý na své straně. Ruce jsem si ve svěcené vodě sice nemáchala, ale štěstí jsem musela mít tři pr…. Protože jsem se ladně a elegantně vyhnula veškerým historickým otázkám, protože jsem si vytáhla Britský politický systém a i v literatuře jsem sáhla po otázce, kterou zodpoví kdokoliv a to – renesanční britské drama – takže Shakespeare.
Nakonec se nejdramatičtějším ukázalo býti obhájení bakalářky – vysvětlujte lidem, kteří Game of Thrones nikdy nečetli ani neviděli, proč je Jon Snow alegorii pro Ježíše (+ význam tohoto faktu v knize) a proč se dá GoT interpretovat jako narážka na globální oteplování. V jeden moment se mi až chtělo křičet, když mi po Xté zopakovali, že alegorie musí mít nějaký větší význam. MÁ VĚTŠÍ VÝZNÁM 😀 Kdybyste si přečetli tu bakalářku tak to víte. Ale vrcholem bylo, že jsem zapomněla fakt že Hadrianův Val je Hadrianův. Komise po chvilce mého tíchého přemýšlení jak se ta zatracená zeď jmenuje “OK go on”, já již lehce orosená “I can’t recall the name of the wall in England…” s prosebným pohledem upínajícím se na profesora historie, který se sklopených pohledem k papíru zahuhlá “Hadrian” – v ten moment asi pochyboval o svém učitelském umění.
Jestli se také chystáte ke státnicím tak mám pro Vás následující rady:

1) NESTRESUJTE SE

Já vím, že se to snáz řekne, ale hůř udělá. Ale zpětně vidím, že to za všechny ty nervy a slabých 18 hodin spánku za posledních 5 nocích před státnicemi NESTOJÍ.

2) KOMISE CHCE ABYSTE USPĚLI

Komise není nepřítel, taky se Vás chtějí zbavit a rozhodně není jejích cílem Vás tam hnát znovu další termín. Pokud nevíte tak jim to narovinu řekněte, uslyší to radši než nějaké nesmysly při snaze to okecat. Když budou moct tak Vám pomůžou – zkusí nějakou navádějící otázku, trochu pošťouchnou. Je však pravdou, že jejich snaha Vás navést dalšími otázkami Vám může i ublížit, pokud tím začnou odkrývat co všechno nevíte. Ale tak snad vždy si pamatuje aspoň nějaký útržek nebo hit vašich příprav – “fun fact”.
    • Charles II byl (s prominutím) kurevník, cituji “loved anything he could put his dick in to, had 12 children but none with his wife”. Taky na své smrtelné posteli prosil svého bratra, aby se postaral o jeho milenky a pak se omluvil, že mu to umírání tak dlouho trvá.
    • Shakespeare miloval pun-y a sexuální vtipy a v jeho hrách jich víc než byste si mysleli.
      • Wandering in a graveyard, Hamlet asks a gravedigger whose grave it is he’s sdigging. The gravedigger who is standing in the grave, says: “Mine, Sir.” Hamlet picks up the banter and laughingly accusing the man of lying says: “I think it be thine indeed, for thou liest in it.”

3) NEHÁDEJTE SE S NIMI O SVÉ PRAVDĚ

Je jedno na kolik procent si myslíte, že máte pravdu. V ten moment má pravdu vždy jenom komise. U obhajoby s nimi klidně diskutujte, jsou-li tomu otevření, ale když Vám tvrdí, že v knize Otty Pavla hlavní postava prodala vykuchaný mrazák a ne lednici jak tvrdíte Vy, tak jim to odkývejte i když to byla vážně lednice. Za druhý výlet ke státnicím Vám to nestojí.
Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: