Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

5 měsíců bez make-upu // část druhá – dekorativka


PRVNÍ ČÁST O PÉČI O PLEŤ ZDE

Někdy v půlce března jsem se sama se sebou vsadila, že až do koncertu nebudu nosit make-up. Slovo jsem dodržela a světe div se, nyní o 5 měsíců později, make-up/podklad stále nenosím (jen vyjímečně).

Během tour jsem makeup nosila, protože nepotřebuji kluky (čti Tokio Hotel) děsit, ale pak se mi s tím makeup zase těžko loučilo, co vám budu lhát. Takže jsem hledala způsob jak stále používat dekorativku, ale bez podkladu. A to byl moment kdy jsem narazila na toto video of JKissy.

Bála jsem se, že bez podkladu nebudu moci nosit výrazné rtěnky, protože jsem měla vždy pocit, že například červená vytáhne všechno zarudnutí apod. Ale kupodivu to není tak strašné, akorát musím být o něco přesnější s aplikací, protože to jde hned vidět, když někde ujedu o trochu vedle.

Momentálně, co podkladu týče, používám jen korektor pod oči a tu a tam na nějaký ten pupínek nebo zarudnutí. A pak samozřejmě pudr, protože stále používám bronzer i rozjasňovač a bez pudru je to hodně flekáté a špatně se to ztrácí.

Asi snad nejdůležitějším krokem pro líčení bez podkladu je primer, ideálně vyhlazující. Všechny tu pudry potom vypadají na pleti mnohem lépe. Já momentálně dodělávám Benefit Porefessional – tuto malou tubičku mám od března a pořád tam je.

Korektor stále používám Liquid Camouflage od Catrice, v tom nejsvětlejším odstínu, protože jsem skoro průhledná. Hodně mi připomíná Urban Decay Naked Skin korektor, který jsem měla asi rok a půl zpátky – je lehký, ale i přesto hezky kryje. Pudr mám též od Catrice a to Nude Illusion sypký pudr. První krabičku jsem si kupovala den (!!) před koncertem aniž bych měla vyzkoušený jestli má na fotkách flashback – takže moje M&G fotky mohly dopadnout katastrofálně – ale díkybohu, žádný flashback nemá, ani když se použije pro baking. To při mě stáli všichni svatí.

Trochu problematičtější může být rozjasňovač. V závislosti na Vaší pleti si můžete “dovolit” určité typy highlighterů. Určitě jste si všimli, že některé jsou hodně jemné a pak na druhou stranu jsou dostupné ty výraznější, které jsou ale také hruběji namleté a rády zvýrazní každý pór či jizvičku na Vaší tváři. To je potřeba při výběru rozjasňovače brát v potaz. Vrchní část lícních kostí je jedním z mých méně problematičtějších míst a tak si můžu dovolit i rozjasňovač tak výrazný a “hrubý” jako Mary-Loumanizer od The Balm. Na tomto rozjasňovači se mi líbí, že může působit velmi jemně nebo naopak můžete zářit jako maják.

Tento minimální podklad se mi vyplácí hlavně v posledních dnech a těchto vedrech, mám pocit, že se rozteču i bez make-upu na obličeji. Ať už je prosím podzim!

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: