0   10
0   7
1   17
0   11
0   25
0   8
1   28
0   15
0   35
0   18
0   12
0   10
0   17
0   15
0   12
0   13

Mayani Design – Unicorn štětce // Recenze

Když mi vybouchl plán na Rock for People (jsem stále tak neuvěřitelně naštvaná, že jsem tam nejela… jestli ještě někdy budu psát post o kamarádech tak to zmíním, protože to byl vrchol 😀 ) tak jsem se rozhodla si nadělit jiný dárek k  narozeninám. Po zjištění, že v culottes vypadám neuvěřitelně deformovaně tak jsem přesunula svojí pozornost jinam. A promo email od PinkPandy byl přesně to co jsem potřebovala.
Co se mě týče tak neznám nic lepšího než nové štětce. A když to jsou (aspoň na pohled ) hezké štětce tak je to ještě lepší. 

V sadě najdete 10 štětců, 5 na obličej a 5 na oči (alternativně 6 na tvář a 4 na oči).  Při objednávání jsem se trochu bála, že budou již na omak levný. Ale překvapivě, v ruce působí relativně draze, jsou příjemně těžký, držadlo nepůsobí dutě. Držadlo je top, ale z čeho jsem byla trošku zklamaná byly ty štětiny. Všechny štětce jsou syntetické (alespoň tak působí a v balení nebylo žádné povídání takže se opírám jen o vlastní úsudek), ale v štětcích můžete najít černé štetiny a některé, obzvláště ty na obličej, mají vnitřní štetiny zabarvené do močově žluté, což nepůsobí úplně nejlépe a o to víc že zbylé štetiny jsou zářivě bílé, to vynikne doopravdy všechno.
Zleva do prava – 1) plochý shader štětec  2) extra syntetický plochý štětec  3) crease štětec  4) kratší a pevnější crease štětec  4) hybrid shaderu a crease štětce

Štětce na oči byly pro mě extra zklamáním. Obecně mám pocit, že štětce na oči se dají použít téměř jakékoliv, vždycky to nějak půjde. Ale tady jsem bojovala a nebyla jsem daleko od toho to vzdát. Štětiny neudrží pigment, naberete stín a lehce oklepete aby vám nepadalo pod oko, ale pak se podívate na štětec a není tam téměř nic, stopové množství stínu. Když se vám tam něco neudrží tak se jednou dotknete oka a všechno máte zase za štětce pryč. V tomto ohledu nejhorší byl ten plochý shader štětec, krémové stíny jsem zapudrovávala na 5x (a to jenom na jednom víčku). S těmi chlupatějšími štětci se dá pracovat, pigmentu udrží o něco víc a to, že ho zase vypustí na jednom místě na víčku mě tak netrápí, protože to většinou u crease štětců chci – nejvíc pigmentu na vnější části.
Pelichání jsem nezaznamenala zatím žádné, štětiny jsou velmi jemné a i ty chlupatější štětce, které bych se ideálně představovala o něco pevnější, jsem velmi ohebné, což je způsobeno tím, že štětiny nejsou extra husté. Tím pádem je lehce těžší kontrolovat kam nanášíte a ztrácíte stíny, protože ty štětce mají tak trochu vlastní život.

Zleva do prava – 1) flat top konturovací štětec  2) flat top kulatý štětec  3) štětec na tvářenku  4) štětec na pudr  4) vějířový štětec

Se štětci na obličej jsem o něco spokojenější. I když opět bych si je ideálně představila o něco hustší a pevnější, a to by se zrovna u štětce na makeup docela hodilo, makeup se štětcem 2) nanesete ale je hodně takový flomcavý. Ale dá se s nimi pracovat a to je nejhlavnější. 
Problém s udržením pigmentu u nich nepozoruji, štětec na tvářenku i na pudr naberou docela příjemné množství a i po oklepání si slušné množství udrží. 
Byla jsem lehce skeptická k vějířovému štětci, už jen vzhledem k jeho vzhledu. Když jsem ho porovnala k jedinému jinému vějířovému štětci (od PetryLovelyHair. Ve zkratce, nejsem z něj extra nadšená, představovala jsem si ho huňatější a větší, koupila jsem si ho jen proto, že jiný jsem na českém trhu nenašla, navíc štětec má i krátké držadlo, asi je určený pro cestování, ale to vám nikde na internetu nenapíšou. Pak je tu i otázka zda chci danou osobu podporovat tím, že si koupím další štětce od dané značky – za mě ne), který jsem měla, tak byl neuvěřitelně “vypelichaný”, viz foto. Ale po použití musím říct, že jsem byla velice příjemně překvapená! Pigment rozjasňovače nabral a přenesl téměř dokonale a jeho “vypelichanost” pomohla k přesné aplikaci aka konečně žádný rozjasňovač v obočí, hurá!

Celkově můj dojem z Mayani Design štětců je meh, nic o čem by mělo cenu psát domů. Štětce jsou sice příjemné na dotek a neuvěřitelně hezké na pohled, ale funkčnost trochu (trochu dost) pokulhává. Štětce na oči naprosto vybouchly, neudrží pigment a jsou i nedostatečně husté. Štětce na obličej jsou lepší, taky nejsou zrovna nejhustčí, což třeba u štětce na makeup je lehce otravné, když se Vám flomcá ze strany na stranu a nemůžete pořádně přitlačit.

MÁTE NĚJAKÉ OBLÍBENÉ ŠTĚTCE? DROGÉRKOVÉ NEBO Z INTERNETU?
Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: