Recent Posts

 • PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020

  PLAYLIST LÉTO-PODZIM 2020
 • Hudebnící a sexuální obtěžování

  Hudebnící a sexuální obtěžování
 • Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ

  Dahvie Vanity – kawaii monstrum / ČÁST PRVNÍ
 • KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava

  KONCERTNÍ MAKE-UP V // Ice Nine Kills Bratislava
 • Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

  Tour… aneb jak šlo všechno do pr…pekel

The Ordinary Skincare / První dojmy


Pár  měsíců zpátky začali všichni mluvit o péči o pleť a postupně i makeupu od The Ordinary. Příslib této značky je prostý – “čisté” složení, dostupná cena. A poté co jsem si přečetla recenzi u Lily Pebbles jsem se rozhodla to taky prubnout.
Původně jsem si chtěla objednat i jejich makeup, ale bohužel ten který jsem chtěla je beznadějně vyprodaný, takže snad někdy příště.


The Ordinary je dostupný jednak na Asosu tak i na stránkách jejich matčiné společnosti, Deciem. Z Deciemu jsem objednávala i já, protože na Asosu nemají veškerý sortiment. Ale příště určitě raději objednám z Asosu i přes omezený výběr. Z Deciem to trvalo naprostou věčnost, kdybych jim nepsala meily tak to snad ani nepošlou, navíc to Deciem to posílá kurýrní společností takže jsem to přes týden páčila ještě z GLS v Česku, protože mi nebyli schopný dát vědět že balíček mají a že toho a toho dne budou doručovat. Takže mi pak jako z čistého nebe přijde email, že jsem nebyla doma a nezvedala telefon (i když mi mimochodem ani nevolali). Svatá Česká Pošta.

Ale KONEČNĚ se mi ten balíček dostal do rukou tak se na to pojďme mrknout! 🙂 Tento článek nebude úplnou recenzí, protože ty tři použití nejsou dle mého názoru dostačující pro podání plnohodnotné recenze skincare přípravků.

AHA 30% + BHA 2% peelingový roztok
Na toto jsem byla extra zvědavá! Vždy jsem chtěla vyzkoušet chemický peeling takže po tomto jsem doslova skočila

(Omlouvám se za polovičatý překlad jejich popisků, ale poslední po čem toužím je překládat chemické sloučeniny)
Peelingový roztok obsahuje 30% Alphy hydroxyl acids (AHA), 2% Bety hydroxyl acid (BHA), hyaluronic acid crosspolymer, vitamin B, černou mrkve a tasmánská jablíčka. AHA exfoliuje povrch kůže a dodáva platí jasnější a jednotný vzhled. BHA take exfoliují  s přidanou fukncí čištění pórů. Kombinace těchto roztoků nabízí výraznou exfoliaci, projasnění pleti a pomoc v boji proti pupínkům. Dlouhodobé používání take zlepší texturu pleti a vzhled jemných vrásek….
První použití byla docela jízda. Samozřejmě hned jak se mi dostal balíček do ruky tak jsem to musela hned vyzkoušet, takže makeup šel dolů okamžitě. Peeling je maximálně 10ti minutová kůra a tento konkrétní není doporučován pro citlivou pleť a naprosto chápu proč. Ještě před tím než jsem to vůbec nanesla na obličej jsem si pár kapek nanesla do dlaně (snaží aplikace atd) a okamžitě toho litovala. Na pravé dlani mám ekzém a ikdyž to není popraskané do “živého” tak to pálilo (s prominutím) jako svině. Takže na obličej to nakonec šlo rovnou z kapátka.
Štípalo to prvních, dejme tomu, patnáct sekund,  během kterým jsem pochybovala o skvělosti mého nápadu zkusit chemický peeling. Ale díkybohu pak to přestalo a já měla stale 9 minut na to přemýšlet, jestli mi obličej odpadne nebo ne. Spoiler alert, neodpad.
Samozřejmě po prvních pár použití je těžké soudit jestli to pomáhá s projasněním pleti atd. Ale co můžu řict s určitostí je, že mám obličej jak dětskou prdelku a hned po prvním použití byli viditelně zmenšené póry.
Salicylic Acid 2% roztok

O tomto Vám toho řeknu ještě méně, protože zatím nepozoruji žádné viditelné změny. Je to kliský spot treatment na akné, které nanesete jen na ten pupínek. Zatím jsem to použila jen jednou a jen asi na tři hodiny. Je to naprosto bez zápachu, což mě na první čuch zarazilo, protože většinou tyhle vodičky voní/smrdí bud po alkoholu nebo tee tree extraxtu a z tohohle není cítit nic.

 Naprosto zbožňuji balení. Celkově ta řada vypadá velmi profesionálně, ty lahvičky i v ruce působí velmi draze, ikdyž to je opak drahé kosmetiky ( vnitřní dítě dává body navíc i za kapátko, s tím bych si mohla hrát celý den). Peelingový roztok (30ml) stojí €7.20 a spot treatment (15ml) je €4.90.
 A CO VY? MÁTE ZKUŠENOSTI S THE ORDINARY? MÁTE RADŠI LEVNĚJŠÍ NEBO DRAŽŠÍ SKINCARE? DEJTE MI URČITĚ VĚDĚT DOLE V KOMENTÁŘÍCH 🙂

Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: