VIENNA

Minulý víkend jsem se s kamarádkou vypravila na krátky výlet do Vídně. Ač je to za humny tak jsem tam nikdy před tím nebyla a tak jsem se těšila jako malá holka.
V sobotu brzy ráno (ehm, 5:30) jsme odjížděli z Prahy a jako obvykle když někam cestuji tak jsme jeli se Student Agency. Zpáteční lístek nás vyšel na 540 korun takže neberte to, že?

Já, ač cestuji ráda, nejsem ten typ turisty co by vzal mapu a běžel Tour de Památky. Néé. Já radši pěkně hezky vycházkovým tempem nejlépe s kávou v ruce. A už vůbec nejsem ten typ člověka co musí všude dovnitř a poctivě to projít všechno, nejlépe s ještě s průvodcem. Historii i umění mám ráda, dokážu ho ocenit, ale 2 hodiny courání se po zámku je i na mě moc. To je prakticky rozdíl mezi mnou a kamarádkou. Já cestuji abych to město prozkoumala, všechny tu různé uličky a zákoutí, né proto abych strávila víkend zavřená v muzeích, zámcích a podobně.

“Turismu” mého stylu se mi dostalo až v den odjezdu odpoledne, kdy jsme se rozdělili a já strávila přes 3 hodiny couráním se po městě. Vzhledem k tomu, že bylo přes 35°C tak jsem během té doby ztrestala 3 zmrzliny a dvě lahve pití, ale byla jsem šťastná jak blecha. Sama, sluchátka v uších, mapa v ruce a boží klid. Neměla jsem žádný cíl (teda měla… ale mělo mi dojít že budou mít v neděli zavřeno :D), prostě jsem šla.

Takovéto zákoutí jsou jedním z důvodů proč tak ráda beze smyslu bloudím po městech. Toto vám v průvodci nikdy neporadí a kdybych se byla nedala tou naprosto prázdnou a (buďme upřímní) špinavou ulicí tak bych tenhle poklad nenašla. Jediné co mě mrzí je že už tam podruhé netrefím 😀

I když jsem měla s Vídní trochu jiné plány tak jsem se do toho města zamilovala. K mému velkému štěstí se moje milovaná maminka zamilovala do fotek a usoudila že to musí vidět na vlastní oči. Takže se koná druhé kolo Objevujeme Vídeň tentokrát plně po našem 🙂
Máte ve Vídní oblíbená/tajná místa?
Follow:
Share:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: