FANDOM BLABBER – Tokio Hotel lately

Čtyřměsíční výročí Berlínské show bylo včera a to mě docela děsí. Mám pocit že se to stalo maximálně před třemi týdny a ne před více než čtvrt rokem.

Již v pondělí (??) začíná další část tour a to v USA a následně v Jižní Americe. A konkrétně ta USA část nadzvedla hodně Evropským fanouškům mandle (včetně mých).
Lístky na evropskou club tour byly neskutečně drahý. Obyčejný lístek stál 86€, ale tour byla označená jako exklusivní a jako jedinečný zážitek takže jsme to všichni zpracovali a překousli. Lepší dražší tour než žádná a s velikostí jejich produkce mi ta cena dávala smysl – mají méně lidí na to aby pokryli náklady na produkci pro haly a ta show stála za to. Chápala jsem to do té doby než ohlásili data pro klubovou tour v USA a já zjistila že jeden lístek stojí 20 dolarů. Exkluzivita v tu chvíli letěla oknem. KDYBY SE TA TOUR ALESPOŇ PRODÁVALA (za ty prachy)! Pravý opak. Někdo v jejich managementu měl lehce megalomanský plány takže USA tour nedává absolutně žádný smysl, tour ani není blízko tomu aby se dala považovat za dobře se prodávající. Co taky čekají když nemají žádné promo a hrají ve městech jako Denver, Cincinnati nebo Cleveland – těmto datům bylo souzeno aby to byl průser. V poslední křeči se to snaží zachránít naprostý flop tím že nabízejí akci 1+1 zdarma na lístky. Což je naprosto směšné – za 20 dolarů půjdou na koncert dva lidi zatímco my jsme si mohly sedřít zadky abysme si mohli dovolit aspoň jeden. A jako obvykle to odstartovalo „válku“ mezi Americkými a Evropskými fanoušky. Američanky (buďme upřímní s takovouhle blbostí by chlap nepřišel) si myslí že jim závidíme a nepřejeme jim aby kluky viděly, že ony si to zaslouží víc než kdokoli jiný atd. Ale mám pocit že toto je většině naprosto ukradený – Evropa bude mít ještě jednu tour narozdíl od nich, proč bychom jim měli závidět? Jde nám o princip. Amerika má vždycky něco extra, nějakou výhodu od ostatních – ať už čtvrtinová cena lístků, lepší promo, lepší VIP balíčky za stejnou cenu atd.
Jejich management odvádí lepší práci u jiných umělců než u nich a někdy mám pocit že i fanoušci by odvedli lepší práci než celý jejich team dohromady – to je parodie na management. Jsem ráda škodolibá takže si myslím že se jim v prodejnosti USA tour vrátila karma za to jak vymetli (a vymetávají) s Evropou 😀 Protože jsme teoreticky zafinancovali show(s) kterou neuvídíme. 
Doufám že si pro příště uvědomí že středem jejich zájmu by měla být Evropa a Jižní Amerika kde aspoň mají dostatek fanoušků na to aby nebyli za idioty a nehráli pro 5 lidí v klubu pro 1500. Jejich fanoušci si ten fakt že to není co to bývalo uvědomují víc než oni, proto jsme chtěli klubovou tour protože víme že halu uspokojivě ne(vy)prodají.

Mimo tour, dvojčata píší knihu. Ano, já vím, je to k neuvěření. Už to posloucháme třetí týden po sobě v THTV, stejně jako o  navrhování nového merchendise. Jediný rozdíl je že na to knížku se aspoň těším. Merchendise bude jako vždy předražený kus hadru, kterému se po prvním praní zkroutí švy (mluvím z vlastní zkušenosti) – zvlášť teď když to sami navrhují, potěšpánbůh. Naštěstí si vyrobím vlastní (thealiengear.blogspot.com – nenápadná reklamka) za zlomek ceny.

Sdílet:
Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: